Akcja policji na Starym Mieście. Zatrzymali fałszywego policjanta

Fałszywy policjant w rękach policji
Fałszywy policjant w rękach policji | fot. KMP Lublin

Za oszustwo metodą „na policjanta” odpowie 37-letni mężczyzna. Oszust, podszywając się pod funkcjonariusza, odebrał od mieszkanki Lublina ponad 20 tysięcy złotych.

Fałszywy policjant zatrzymany

Do oszustwa doszło pod koniec kwietnia w Lublinie. Do 61-letniej mieszkanki zadzwonił mężczyzna podający się za policjanta. Fałszywy funkcjonariusz oświadczył, że ktoś zeskanował jej dowód osobisty i pieniądze zgromadzone w banku są zagrożone.

Kobieta uwierzyła w historię i wypłaciła z banku wszystkie oszczędności. Niedługo później przyszedł mężczyzna podający się za policjanta. Miał on zabezpieczyć gotówkę na czas zatrzymania sprawców. Kobieta przekazała oszustowi ponad 20 tysięcy złotych.

Oszust został zatrzymany w czwartek na Starym Mieście w Lublinie przez operacyjnych specjalizujących się w zwalczaniu tego typu oszustw. 37-letni mężczyzna przyznał się do zarzucanego czynu. Policjanci wnioskują o wystąpienie do sądu o tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy.

Może mu grozić do 8 lat więzienia.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.