Akcja odśnieżania w trybie kryzysowym zakończona. Służby pracowały całą noc

Ulica Diamentowa po akcji odśnieżania | fot. nadesłane
Ulica Diamentowa po akcji odśnieżania | fot. nadesłane

Akcja zimowego utrzymania miasta w trybie kryzysowym została zakończona. Służby drogowe pracowały całą noc. W odśnieżanie miasta zaangażowany był cały sprzęt – blisko 100 pługosolarek i ciągników.

Raport drogowy z zimowego utrzymania miasta

Aktualnie zimowe utrzymanie miasta prowadzone jest zgodnie ze standardowymi zasadami. Ulice są przejezdne, lokalnie na głównych drogach może jeszcze zalegać niewielka warstwa błota pośniegowego.

„Trudniejsza sytuacja występuje na drogach osiedlowych oraz tych, które nie są objęte żadną kategorią zimowego utrzymania miasta. Dlatego obecnie prace koncentrują się na odśnieżaniu tych właśnie ulic oraz chodników. Następnie realizowane będą zgłoszenia interwencyjne” – mówi Justyna Góźdź z biura prasowego Urzędu Miasta Lublin.

Sygnalizacje świetlne funkcjonują bez zakłóceń, natomiast zmiany w oprogramowaniu wprowadzane są na bieżąco w celu upłynnienia ruchu w mieście.

W sprawach zimowego utrzymania miasta, zgłoszenia przyjmowane są pod następującymi numerami telefonów:

  • w zakresie dróg – tel. 81 466 57 89, w godz. 6.00-21.00 (od poniedziałku do piątku), w godz. 7.30-21.00 (sobota, niedziela i dni świąteczne);
  • w zakresie terenów znajdujących się poza pasem drogowym – tel. 81 466 31 32, w godz. 7.30-15.30 (od poniedziałku do piątku);
  • w zakresie miejsc parkingowych – tel. 81 503 21 38, w godz. 8.00-18.30 (od poniedziałku do piątku);
  • w pozostałych dniach i godzinach należy dzwonić pod numer 986 (Straż Miejska).

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Służby pracowały całą noc a dziś nie widać już na ulicach pługów. Główne ulice są przejezdne a boczne ze zwałami śniegu. Ledwo można wyjechać z niektórych.