Akcja #LiniaProsta na dłoni. O co chodzi z narysowaną linią na dłoni?

linia prosta akcja o co chodzi #liniaprosta
Akcja #LiniaProsta organizowana 21 marca z okazji Międzynarodowego Dnia Zespołu Downa

Linia Prosta to akcja zorganizowana z okazji Międzynarodowego Dnia Zespołu Downa. Tego dnia osoby sławne publikują w sieci zdjęcia z narysowaną prostą linią na dłoni. Dlaczego?

W ostatnich dniach przeglądając Facebooka, Twittera czy Instagrama na pewno rzuciły się Wam w oczy zdjęcia przedstawiające narysowaną linię prostą na dłoni, a zdjęcia były oznaczone hashtagiem #LiniaProsta. Akcja pod tą nazwą od już trzeci rok z rzędu podbija serca internautów.

To akcja telewizji Lifetime z okazji Międzynarodowego Dnia Zespołu Downa, który co roku przypada na 21 marca. Data nie jest przypadkowa – zespół Downa polega na tym, że w 21. parze chromosomów osoby z zespołem Downa zamiast dwóch, mają trzy chromosomy.

Dlaczego akcja nazywa się właśnie „Linia Prosta”?

Nazwa #LiniaProsta odnosi się do charakterystycznej dla osób z zespołem Downa pojedynczej prostej linii papilarnej, która przebiega przez wnętrze dłoni.

Celem akcji #LiniaProsta jest zebranie pieniędzy na wspieranie usamodzielniania osób z zespołem Downa. W tym roku zebrane pieniądze zostaną przekazane na rzecz fundacji „Ja też”.

Linia Prosta – jak pomóc?

Zasady akcji są banalnie proste. Aby się do niej przyłączyć, wystarczy narysować na swojej dłoni linię prostą, zrobić fotkę i wstawić na Instagrama z hashtagiem #LiniaProsta i oznaczyć profil telewizji Lifetime.

W jaki sposób zdjęcie pomaga chorym?

Za każde zdjęcie z hashtagiem #LiniaProsta na Instagramie telewizja Lifetime przekazuje kwotę 1 zł fundacji „Ja też” i projektu „Przystanek Szekspir”. Celem akcji jest zebranie 10 tys. złotych. Dlaczego taki symbol? Bo pojedyncza bruzda zgięciowa na dłoni to charakterystyczna cecha osób trisomicznych.WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.