Akcja Czysta Wisła w Lublinie. Wolontariusze posprzątają rzekę przepływającą przez nasze miasto

Zaśmiecona Bystrzyca w Lublinie
Zaśmiecona Bystrzyca w Lublinie | fot. Mateusz Piekarski

W Lublinie akcja Czysta Wisła 2023 odbędzie się w sobotę, 26 sierpnia. Wolontariusze posprzątają przepływającą przez miasto Bystrzycę. Możesz jeszcze się przyłączyć.

Akcja Czysta Wisła 2023 Lublin

„W sobotę wybieramy się na akcję porządkową nad Bystrzycę w Lublinie. W ramach akcji Czysta Wisła sprzątamy jeden z dopływów – Bystrzycę. Rozpoczynamy od zaśmieconego pustostanu leśnego nad rzeką na wysokości ul. Turystycznej 44j w Lublinie” – mówi Mateusz Piekarski z Grupy Czysty Lublin.

Akcja sprzątania Bystrzycy organizowana jest w ramach ogólnopolskiej akcji Czysta Wisła, w ramach której tysiące wolontariuszek i wolontariuszy przez 10 dni (od 25 sierpnia do 3 września) będzie sprzątać Wisłę od gór aż po Bałtyk. Pomysłodawcą i głównym organizatorem akcji w Polsce jest ekolog i podróżnik Dominik Dobrowolski.

Zbiórka wolontariuszy w sobotę (26.08) o godz. 10:00 przy ul. Turystycznej 44j. Następnie pieszo udadzą się w kierunku Bystrzycy. Organizatorzy przewidują, że akcja może potrwać około 3 godzin. Zebrane odpady zostaną wyniesione do ulicy i zebrane przez śmieciarkę w wyznaczonego miejsca. Każdy z wolontariuszy będzie miał zapewnioną wodę, worki i rękawice.

Zobacz także: Woda w rzece Bystrzyca i Zalewie Zemborzyckim jest zielona. Mieszkańcy zaniepokojeni

Po akcji zaplanowano integrację i poczęstunek. Szczegóły dotyczące akcji Czysta Wisła w Lublinie znajdziecie na stronie wydarzenia: https://www.facebook.com/events/318561107189282

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.