Akcja agentów CBA w Lublinie. Zatrzymali prezes fundacji działającej na Karaibach

CBA Centralne Biuro Antykorupcyjne
Zdjęcie ilustracyjne | CBA

Agenci z Delegatury CBA w Lublinie zatrzymali założycielkę i prezes polskiej fundacji działającej na Karaibach. Oprócz niej zatrzymano m.in. biznesmena oraz właściciela spółki prowadzącej działalność księgową.

Chodzi tu o wielowątkowe śledztwo, które dotyczy m.in. prania pieniędzy w kwocie kilku milionów zł, które miały przechodzić przez konta fundacji. Były to pieniądze z niezasadnych wypłat dla zatrzymanego biznesmena

Inny wątek dotyczy powoływania się przez prezes fundacji na wpływy w Ministerstwie Spraw Zagranicznych i podjęcia się pośrednictwa w uzyskaniu zgody na wydanie wizy wjazdowej do Polski dla obywateli jednego z państw Bliskiego Wschodu w zamian za przekazanie pieniędzy na rzecz kierowanej przez nią fundacji.

Fundacja miała też wystawiać puste faktury VAT na rzecz zatrzymanego biznesmena – uważają śledczy.

Łącznie zatrzymano pięć osób w sprawie, która była prowadzona przez agentów CBA od dwóch lat. – Agenci CBA z delegatury w Lublinie zatrzymali założycielkę i prezes polskiej fundacji działającej na Karaibach, biznesmena, prezes spółki księgowej i dwie inne osoby – informuje Piotr Kaczorek, rzecznik CBA.

Osoby te usłyszą zarzuty w nadzorującej śledztwo Prokuraturze Regionalnej w Warszawie.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.