Agresywny 18-latek groził metalową rurą dwóm małoletnim. Zażądał od nich wydania pieniędzy

kajdanki zatrzymany
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Policjanci błyskawicznie po otrzymaniu zgłoszenia zatrzymali mężczyznę, który wymachując metalową rurą groził 11 i 14-latkowi. Zażądał od nich wydania wszystkich pieniędzy.

Do zdarzenia doszło w środę na terenie Łęcznej. Podczas powrotu do domu dwaj małoletni zostali zaczepieni przez 18-latka, który zażądał od nich pieniędzy. Kiedy 11 i 14-latek odmówili oddania pieniędzy, napastnik wyjął ponad półmetrową metalową rurę i zagroził jej użyciem.

Policjanci, którzy przyjechali na miejsce zdarzenia natychmiast podjęli czynności zmierzające do zatrzymania sprawcy. W trakcie zatrzymania napastnik nie chciał podać danych osobowych i zachowywał się agresywnie.

18-latek miał prawie promil alkoholu w organizmie. Jak się okazało młody mężczyzna oprócz zarzutów dokonania rozboju na małoletnich kilka dni wcześniej dokonał celowego uszkodzenia szyby w sklepie o wartości 2,5 tys. zł.

Mężczyzna zostanie doprowadzony do sądu z wnioskiem o zastosowanie tymczasowego aresztu. Grozi mu kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.