Adam Niedzielski: od 28 marca zniesiony obowiązek noszenia maseczek. Jest jeden wyjątek

Konferencja rządu ministra zdrowia Adam Niedzielski
Konferencja rządu ministra zdrowia Adam Niedzielski | fot. MZ

Podjąłem decyzję o zniesieniu od 28 marca obowiązku noszenia maseczek, nie dotyczy to podmiotów leczniczych, tam nadal będzie obowiązek zakrywania twarzy – przekazał w czwartek minister zdrowia Adam Niedzielski.

Koniec maseczek od 28 marca

„Dzisiejsze przypadki to blisko 26 proc. mniej zakażeń niż tydzień temu. Tempo spadku zmalało, ale od 4 dni jest przyśpieszenie i jest większe niż nawet 20 proc. Wczoraj średnia liczba spadła poniżej 10 tys.” – powiedział na czwartkowej konferencji prasowej szef resortu zdrowia Adam Niedzielski.

Adam Niedzielski powiedział na konferencji prasowej, że podjął decyzję, że od 28 marca zostanie zniesiony obowiązek noszenia maseczek. Dodał, że nie dotyczy to podmiotów leczniczych m.in. szpitali. Od 28 marca zniesiona zostanie także izolacja i kwarantanna. Pacjenci zidentyfikowani jako pozytywni, będą musieli sami się izolować w domu.

„Będziemy prowadzili wywiady epidemiologiczne i identyfikowali zagrożenia. W momencie stwierdzenia zagrożenia rozprzestrzeniania się wirusa będziemy wprowadzali narzędzie w postaci kwarantanny. Sytuacja epidemiologiczna w każdej chwili może się zmienić, dlatego cały czas będziemy ją monitorować” – powiedział Krzysztof Saczka, szef GIS.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.