ACK UMCS Chatka Żaka zmienia nazwę

ACK UMCS Chatka Żaka
ACK UMCS Chatka Żaka | fot. fot. Bartosz Proll

Od 1 marca ACK UMCS Chatka Żaka jest Centrum Kultury i Mediów UMCS Chatka Żaka. Przekształcenie tytułu to kolejny etap wprowadzania w życie nowej strategii rozwoju instytucji.

Centrum Kultury i Mediów UMCS Chatka Żaka

„Nowa nazwa ma ukazać kompleksowość działań, jakie mogą podjąć studenci w jednostce – zarówno w sferze kultury, jak i mediów akademickich. Przekształcenie tytułu to kolejny etap wprowadzania w życie nowej strategii rozwoju instytucji” – tłumaczą przedstawiciele ACKiM UMCS Chatka Żaka.

„Jednym z istotnych elementów zmian wizerunku Chatki Żaka w nowej odsłonie jest zmiana jej nazwy. Być może kosmetyczna, ale pokazująca jak staramy się zachować autonomię kultury studenckiej, a z drugiej strony mediów akademickich” – mówi rektor Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej, prof. dr hab. Radosław Dobrowolski.

„Radio Centrum i TV UMCS od początku swojego istnienia są integralną częścią Chatki Żaka, choć nie zawsze było to powszechnie wiadome” – wspomina Izabela Pastuszko, dyrektor ACKiM Chatka Żaka. – „Młodzi zdobywają tu doświadczenie na wielu obszarach, a poprzez nasze media akademickie poznają tajniki dziennikarstwa i realizacji” – dodaje.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.