Abonament RTV na nowych zasadach. Poczta Polska przejmie nasze dane od operatorów

Abonament RTV. Pilot i telewizor
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

Masz kablówkę? No i co… i tak zapłacisz za abonament RTV. Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego przedstawiło projekt nowelizacji ustawy o abonamencie RTV.

Projekt zakłada, że dostawcy telewizji płatnej będą mogli odbierać od klienta zgłoszenie rejestracyjne odbiornika, a następnie przekazywać to zgłoszenie albo oświadczenie Poczcie Polskiej. Tym samym osoba wykupująca kablówkę nie będzie musiała osobno dokonywać rejestracji odbiornika.

Poczta Polska będzie miała prawo do informacji o abonentach – tzn. będzie mogła skierować do dostawców usług telewizji płatnej zapytanie dotyczące poszczególnych klientów w celu ustalenia obowiązku zarejestrowania przez nich odbiornika. Dotyczy to zwłaszcza sytuacji zaniechania rejestracji albo wyrejestrowania przez osoby, firmy lub instytucje, co do których prawdopodobne jest, że posiadają odbiorniki.

Czynności związane z rejestracją odbiorników, poborem opłat, kontrolą abonamentową i weryfikowaniem zwolnień realizowane będą w dalszym ciągu przez Pocztę Polską.

Ustawa wprowadzi abolicję dla osób, które posiadają zaległości z tytułu nieuiszczania opłat abonamentowych. Jeśli ktoś miał już wcześniej umowę na świadczenie usług telewizji płatnej i później ustawa weszła w życie to domniemanie posiadania telewizora i tak zaistnieje od dnia wejścia ustawy w życie.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.