82-letnia mieszkanka Lublina przekazała fałszywemu mecenasowi 20 tysięcy złotych

policja radiowóz
Policja | fot. Dominik Wąsik

Kobieta uwierzyła, że jej brat spowodował wypadek drogowy i potrzebne są pieniądze na kaucję — straciła wszystkie oszczędności. Pokrzywdzona przekazała fałszywemu mecenasowi 20 tysięcy złotych.

Po oszczędności zgłosił się „mecenas”

Wczoraj na numer telefonu 82-letniej mieszkanki Lublina zadzwoniła osoba, która przedstawiała się za jej bratową. Kobieta zaczęła opowiadać, że jej mąż spowodował wypadek drogowy, w którym poszkodowana została kobieta w ciąży. Rozmówczyni powiedziała, że współpracuje z policją. W związku z tym potrzebne miały być pieniądze dla rodziny poszkodowanej.

Do rozmowy włączył się mężczyzna, który przedstawił się jako policjant. 82-latka została poproszona o przygotowanie wszystkich oszczędności, po które zgłosić miał się mecenas. Niestety kobieta uwierzyła w historię i przekazała oszustom pakunek z pieniędzmi oraz kosztownościami o łącznej wartości 20 tysięcy złotych. Dopiero po rozmowie z sąsiadką zorientowała się, że padła ofiarą oszustwa. Zgłosiła sprawę na komisariat.

Policjanci poszukują przestępców i przypominają, że oszustwa przybierają różne formy. Sprawcy podają się za członków rodziny, za przedstawicieli różnych instytucji oraz osoby pełniące funkcję publiczną. Nie podejmujmy pochopnie decyzji o przekazywaniu pieniędzy osobom obcym. Tylko zdrowy rozsądek w takich sytuacjach uchroni nas od utraty oszczędności swojego życia — komentuje nadkomisarz Kamil Gołębiowski

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.