78. Tour de Pologne wystartuje z Lublina. Poznaliśmy trasę tegorocznej edycji

kolarze jazda na rowerze wyścig
Wyścig kolarski | fot. pixabay

Lublin – to właśnie w naszym mieście wystartuje 78. edycja wyścigu kolarskiego Tour de Pologne 2021. W tym roku wyścig potrwa od 9 do 15 sierpnia.

Lublin Tour de Pologne 2021

Tegoroczne zmagania w Tour de Pologne UCI World Tour kolarze rozpoczną 9 sierpnia w Lublinie. Wielkie ściganie zakończy się 15 sierpnia na krakowskich Błoniach. „Wyścig zaskoczy wieloma nowościami. Pod względem sportowym będzie bardzo wymagający” – mówi Czesław Lang, dyrektor generalny Tour de Pologne.

Początek zmagań zaplanowano na Lubelszczyźnie. Uroczysty start 78. Tour de Pologne zaplanowano na placu Zamkowym w Lublinie. Kolarze pojadą z Lublina do Chełma przez Roztocze. Start drugiego etapu w Zamościu, a finisz w Przemyślu. Trasa wiedzie m.in. przez Kalwarię Pacławską, gdzie zostanie rozegrana górska premia.

Trzeci etap zacznie się w Sanoku, a kolarze przejadą m.in. przez Solinę, Ustrzyki Dolne, Arłamów, Kalwarię Pacławską, Łańcut. Finisz zostanie rozegrany na ulicach Rzeszowa. Natomiast start czwartego odcinka będzie w Tarnowie. Peleton przejedzie przez Krościenko, Łapszankę i dotrze do finiszu w Bukowinie Tatrzańskiej przy Bukovina Resort.

Piąty dzień rywalizacji to start z Chochołowa, gminy Czarny Dunajec i jazda do Bielska-Białej. Zanim peleton dojedzie do ciekawej końcówki na ulicach miasta, wcześniej przejedzie przez Babią Górę, Przegibek i Kocierz.

Szósty etap to niespełna 18-kilometrowa jazda indywidualna na czas w Katowicach, która będzie miała wpływ na klasyfikację generalną. Wielki finał, to siódmy odcinek z Zabrza do Krakowa i finisz przy Błoniach. Tam poznamy triumfatora 78. Tour de Pologne UCI World Tour.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.