6700 zł mandatu i 70 punktów karnych dla 22-letniego motocyklisty

Motocyklista łamie przepisy w mieście
Gigantyczny mandat dla młodego motocyklisty | fot. KPP Lubartów

Łącznie 6700 złotych mandatu oraz 70 punktów karnych — to konsekwencje piątkowej „przejażdżki” 22-letniego motocyklisty po Lubartowie. Policja apeluje o zachowanie ostrożności na drodze.

Niebezpieczna jazda w Lubartowie

W ubiegły piątek, uwagę policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego w Lubartowie przykuł 22-letni motocyklista. Młody mężczyzna, jadąc ulicą Lubelską, wyprzedził policyjny motocykl bezpośrednio przed przejściem dla pieszych. Funkcjonariusze natychmiast zatrzymali go do kontroli drogowej.

Podczas kontroli, na monitoringu miejskim przedstawiono motocykliście wcześniejsze wykroczenia, które popełnił. Zaledwie kilka minut wcześniej, 22-latek wyprzedzał inne pojazdy na dwóch skrzyżowaniach, a następnie bezpośrednio przed oznakowanym przejściem dla pieszych. Ponadto, nie stosował się do znaku linii podwójnej ciągłej i omijał pojazd, który zatrzymał się przed przejściem dla pieszych.

Gigantyczny mandat dla motocyklisty
Gigantyczny mandat dla młodego motocyklisty | fot. KPP Lubartów

Za te wszystkie wykroczenia 22-letni mieszkaniec powiatu łęczyńskiego otrzymał mandat w wysokości 6700 złotych oraz 70 punktów karnych.

Sierżant sztabowy Jagoda Stanicka podkreśla: „Nie wymiar kary jest w tym zdarzeniu najważniejszy, a fakt, że zagrożenie, jakie stwarzał na drodze kierujący, mogło doprowadzić do tragicznego w skutkach wypadku.”

Motocyklista łamie przepisy
Motocyklista ignoruje znaki | fot. KPP Lubartów

Policja apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze.

Jakie jest Twoje zdanie na temat surowości kar za wykroczenia drogowe? Podziel się swoją opinią w komentarzach lub udostępnij ten artykuł, aby inni również mogli zabrać głos!

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.