600 zł za zaszczepienie się? Szef PSL o nowej propozycji promocji szczepień przeciw Covid-19

pieniądze banknot 200 złotych PLN
Banknot 200 złotych | fot. pixabay

Lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz chce finansowych zachęt do szczepień. Proponuje bonus pieniężny w wysokości 600 zł za zaszczepienie się przeciw Covid-19.

600 zł dla zaszczepionych

„Jeżeli nie dały rady inne metody trzeba przejść do zachęty finansowej. Ulga podatkowa, czy bonus finansowy dla osób do 26 roku życia, którzy nie płaca podatków – mówił Władysław Kosiniak-Kamysz o propozycji ludowców, która miałaby skłonić Polaków do szczepienia się przeciw Covid-19.

Prezes PSL wyliczał, że realizacja takiej propozycji kosztowałaby budżet kilka miliardów złotych.

„To by zadziałało bardzo skutecznie. Zadziałało w USA i innych krajach. Przecież milion złotych wydajemy na opiekę nad osobą będącą pod respiratorem. To byłaby inwestycja i oszczędność. W Grecji było 150 euro, w Polsce mogłoby być 600 zł. Najbardziej podobałaby mi się ulga podatkowa, ale może należałoby ustanowić ten bon finansowy dla wszystkich” mówił Kosiniak-Kamysz.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.