6. Maraton Lubelski wystartuje 13 maja. Będą utrudnienia w ruchu [TRASA]

5 maraton lubelski bieg
Biegu uliczne w Lublinie | fot. Fundacja Rozwoju Sportu

Kilkuset biegaczy weźmie udział w 6. Maratonie Lubelskim, który odbędzie się w niedzielę 13 maja. Wiele ulic Lublina zostanie wyłączonych z ruchu lub będą spore utrudnienia.

Impreza z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem biegaczy. Podczas piątej edycji do mety dobiegło 601 osób. Trasa 42-kilometrowego biegu będzie przebiegała przez całe miasto. Startem i metą 6. Maratonu Lubelskiego będzie stadion lekkoatletyczny przy al. Piłsudskiego w Lublinie.

Trasa Maratonu Lubelskiego poprowadzi biegaczy przez całą różnorodność, jaką oferuje miasto – od ruchliwego centrum, przez tereny pełne zieleni wokół Zalewu Zemborzyckiego, aż po dzielnice industrialne, by ponownie powrócić do centrum.

Bieg Koziołka

Razem z maratończykami bieg rozpoczną uczestnicy 3. Biegu Koziołka. – Można powiedzieć, że „odprowadzą” maratończyków, bowiem wspólnie przebiegną 15 kilometrów – mówi Piotr Kitliński, dyrektor maratonu.

Po biegu w Miasteczku Maratończyka na uczestników maratonu będzie czekała specjalna strefa regeneracji. Miejsce, gdzie biegacze będą mogli zregenerować siły oddając się w ręce specjalistów, korzystając m.in. z zabiegów krioterapii oraz z masażu regeneracyjnego, a także wzmocnić się pełnowartościowym posiłkiem.

Przygotowano również wiele atrakcji sportowych dla najmłodszych i rodzin. Będzie to m.in. bieg „Przez metry po kilometry” czy „Wielki Bieg Rodzinny”.

Utrudnienia w mieście

Trasa 42-kilometrowego biegu przebiega praktycznie przez cały Lublin, co wiązać będzie się z chwilowymi utrudnieniami w ruchu. W związku z biegiem wystąpią utrudnienia w ruchu na al. Zygmuntowskich, ul. Lubelskiego Lipca `80, Placu Bychawskim, ul. Kunickiego, ul. Zemborzyckiej, ul. Żeglarskiej oraz na skrzyżowaniu ul. Nadbystrzyckiej z Jana Pawła.

Na czas biegu zamknięta zostanie ścieżka rowerowa wokół Zalewu Zemborzyckiego oraz wzdłuż Bystrzycy do Mostu Kultury. – Kierowców i rowerzystów prosimy o szczególną wyrozumiałość i w miarę – apelują organizatorzy.

6ml trasa grafika2
Trasa 6. Maratonu Lubelskiego | mat. nadesłane

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. O której godzinie jest start? To jest ważne, a tego nikt nie podał.