Ważny temat? Prześlij newsa!

54-letni mężczyzna leżał w rowie. Był zziębnięty i przemoczony. Pomocy udzielił mu dzielnicowy

Spotted Lublin

  • Data publikacji: 5 stycznia 2024, 12:57
  • Region

Dzielnicowy z Hrubieszowa otrzymał doniesienie o mężczyźnie leżącym w przydrożnym rowie. Okazało się, że to 54-letni mieszkaniec gminy Horodło był przemoczony, zmarznięty i cały w błocie. Funkcjonariusz odwiózł go do jego domu, gdzie zaopiekowała się nim rodzina. Apelujemy o czujność na takie sytuację, gdyż w okresie zimowym w nocy temperatury spadają poniżej 0. Czujność mieszkańców […]

policja radiowóz

Policja | fot. Dominik Wąsik

Dzielnicowy z Hrubieszowa otrzymał doniesienie o mężczyźnie leżącym w przydrożnym rowie. Okazało się, że to 54-letni mieszkaniec gminy Horodło był przemoczony, zmarznięty i cały w błocie. Funkcjonariusz odwiózł go do jego domu, gdzie zaopiekowała się nim rodzina. Apelujemy o czujność na takie sytuację, gdyż w okresie zimowym w nocy temperatury spadają poniżej 0.

Czujność mieszkańców ocaliła mu zdrowie i życie

Było około godziny 11:00, kiedy dzielnicowy zajmujący się terenem gminy Horodło został poinformowany telefonicznie, że w jednej w miejscowości w przydrożnym rowie leży człowiek. Padał deszcz, było zimno, a ciemny strój mężczyzny sprawiał, że ledwo było go widać leżącego w rowie przy drodze.

bezdomny
Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Policjant odwiózł mężczyznę do rodziny

Po otrzymaniu powiadomienia, dzielnicowy szybko dotarł na miejsce i znalazł mężczyznę leżącego w rowie. Był kompletnie przemoczony i pokryty błotem, nie wymagał pomocy medycznej. Funkcjonariusz rozpoznał go jako mieszkańca z tej samej gminy. Znając jego adres, odwiózł go natychmiast do domu, gdzie mogła się nim zająć rodzina.

Nie bądź bierny reaguj

W sezonie jesienno-zimowym, grupy wrażliwe, takie jak bezdomni, osoby starsze, samotne, lub z problemami zdrowotnymi, są szczególnie narażone na ryzyko zamarznięcia. Dlatego, aby służyć i chronić obywatelom w tym trudnym czasie policja systematycznie patroluje opuszczone budynki, altany, oraz ogrody działkowe, będące potencjalnym miejscem schronienia dla bezdomnych.

Uważnie obserwują również osoby pod wpływem alkoholu, a także reagują na osoby, które nocą przebywają na ławkach lub przystankach autobusowych. Dzielnicowi również śledzą sytuacje mieszkańców, którym może grozić trudność w przetrwaniu zimy bez wsparcia odpowiednich instytucji.

Wiele interwencji ma szczęśliwy finał, dzięki czujności i zaangażowaniu obywateli. Dziękujemy, za wasze zaangażowanie.

DSCF0331
Dzienny Ośrodek Wsparcia dla osób bezdomnych w Lublinie | fot. Caritas Archidiecezji Lubelskiej

Jak pomóc osobie, której może grozić wychłodzenie?

Wystarczy wykonać połączenie na numer alarmowy 112 i powiadomić o miejscu przebywania osoby, której grozi wychłodzenie organizmu. Z każdym kolejnym dniem temperatury z pewnością będą notowały coraz niższe wartości. Zadbajmy o tych, którzy potrzebują naszej pomocy. Wystarczy jeden telefon, aby uratować komuś zdrowie, a nawet życie.

Dodaj opinię

Powiadomienia
Powiadom o

Dodając opinię akceptujesz regulamin. Administratorem Twoich danych osobowych jest Grupa Spotted Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

0 opinii
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Od 2016 roku piszemy o życiu mieszkańców Lublina. Jesteśmy zawsze z nimi: informujemy, interweniujemy, pomagamy. Każdego dnia dostarczamy czytelnikom informacje z naszego miasta i regionu. Wielokrotnie zdobyte przez nas newsy trafiły do ogólnopolskiej prasy, telewizji, radia i Internetu. Jesteśmy jednym z największych portali w Lublinie, który według wyników oglądalności Google Analytics, w marcu 2022 r. odwiedziło ponad 1,7 mln UU.

Pozostałe teksty autora

Najnowsze teksty

Najnowsze opinie:

facebook instagram pinterest twitter youtube linkedin tiktok twitch search menu close arrow-left-short arrow-right-short arrow-right-long arrow-left-long arrow-down check check