51-latek obmacywał kobiety w autobusie i na ulicy. Udawał też policjanta, legitymował mieszkanki

Policjanci zatrzymali 51-letniego Waldemara B. z Lublina
Policjanci zatrzymali 51-letniego Waldemara B. z Lublina | fot. KMP Lublin

Na 3 miesiące do tymczasowego aresztu trafił 51-letni Waldemar B. z Lublina, który odpowie za doprowadzenie dwóch mieszkanek Lublina do innych czynności seksualnych i dwukrotne podawanie się za policjanta. Policjanci poszukują innych poszkodowanych kobiet.

51-latek odpowie w warunkach recydywy

Do innych czynności seksualnych doszło jeszcze w ubiegłym roku w dzielnicy Tatary w Lublinie. Jedna z kobiet została zaczepiona w autobusie komunikacji miejskiej. O tym pisaliśmy w tym materiale: Incydent w autobusie. Dotknął pasażerkę w okolice miejsca intymnego. Rozpoznajesz go?. Do drugiego ze zdarzeń doszło na jednej z ulic w tej dzielnicy. Mężczyzna w obu przypadkach próbował dotykać kobiety w miejsca intymne.

Z kolei do próby podszywania się pod policjanta doszło w połowie lutego na terenie miasteczka akademickiego w Lublinie. Mężczyzna dwukrotnie zaczepił idące ulicą Weteranów kobiety i podając się za policjanta, próbował dokonywać legitymowania. Jedna z tych sytuacji została opisana na naszej grupie na Facebooku.

„Uważajcie na mężczyznę, który podaje się za policjanta i próbuje wylegitymować przechodniów. Wraz z koleżankami wracałyśmy z siłowni (okolice miasteczka akademickiego, ul. Weteranów), kiedy mężczyzna wysiadł z samochodu (jakiś starszy mercedes) z otwartym portfelem, przedstawiając typową regułkę dobry wieczór komenda policji bla bla. Poprosił o dowody. Nie wiem, czy chciał udawać, że coś sprawdza i zrobić im zdjęcie, czy jeszcze coś innego, jednak sytuacja bardzo dziwna, a facet w całym zdarzeniu był bardzo pewny siebie. Poprosiłam go o pokazanie bliżej legitymacji, która finalnie okazała się dowodem osobistym i jakąś kartką papieru. Po odmówieniu pokazania naszych dowodów mężczyzna wsiadł do samochodu, a my szybko skierowałyśmy się do miejsca, w którym było więcej osób. Uważajcie na siebie i nie działajcie pochopnie. Czasem człowiek się nie zastanowi i zrobi coś odruchowo, a może mieć to fatalne konsekwencje” – relacjonuje pani Karolina.

Mężczyzna został ustalony przez operacyjnych z komendy miejskiej i lubelskich komisariatów. Okazało się, że jest to 51-letni Waldemar B., mieszkaniec Lublina. Mężczyzna usłyszał zarzuty dotyczące podawania się za funkcjonariusza policji oraz dwa zarzuty dotyczące dopuszczenia się innych czynności seksualnych. Za popełnione przestępstwa będzie odpowiadał w warunkach recydywy. Na wniosek policjantów i prokuratora trafił do tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy.

Poszukiwane inne kobiety

Policjanci poszukują innych kobiet, które mogą być pokrzywdzone poprzez działanie 51-latka. Jeżeli ktoś padł ofiarą podobnego przestępstwa, proszony jest o kontakt z 6. Komisariatem Policji w Lublinie przy ulicy Gospodarczej 1B – telefon 47 81147 80 lub z komisariatem 4. Policji w Lublinie przy ulicy Zana 45 – telefon 47 811 48 00.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.