5 powodów, dla których warto uczyć się programowania

bec0944c23ae8e544934a28048409386

Zawód? Programista. Zarobki? Wysokie. Możliwości? Ogromne. W dzisiejszym świecie zapotrzebowanie na programistów stale rośnie. Jeżeli Ciebie też interesuje programowanie, zobacz 5 powodów, dla których warto się go uczyć. Podsunęli nam je specjaliści z infoShare Academy w Lublinie – centrum szkoleniowego dla entuzjastów nowych technologii.

1. Programowanie to wysokie zarobki

Programiści zarabiają 3-10 tysięcy złotych miesięcznie. Już początkujący programista może liczyć na zarobki rzędu 2500-3500 zł netto, a to dopiero początek. Po pięciu latach w branży IT wynagrodzenie może wynieść nawet 10 tysięcy złotych.

– Te kwoty pokazują, że programowanie to zawód, który w większości przypadków pozwala na wystartowanie w zawodzie z wynagrodzeniem w wysokości średniej krajowej – tłumaczy CEO infoShare Academy Marcin Pokojski.

2. Programowanie pozwala na rozwój zawodowy

Rosnące umiejętności pozwalają na wspinanie się po drabinie rozwoju zawodowego. Programista, który się ciągle rozwija, staje się poszukiwany na rynku pracy, a tym samym może „przebierać” w ofertach i pracować w firmach z coraz to wyższą renomą. Doświadczenie zdobyte przez lata stanowi podstawę do obejmowania coraz bardziej odpowiedzialnych, a co za tym idzie, także coraz lepiej płatnych projektów.

3. Programista znajdzie pracę na całym świecie

Cały świat potrzebuje programistów. Globalizacja i ogromne wykorzystanie nowoczesnych technologii sprawia, że niemal każdy kraj na świecie będzie potrzebował większej ilości specjalistów z branży IT. Prognozy pokazują, że do roku 2020 liczba miejsc pracy w tej branży wyniesie aż 1,4 mln, podczas gdy studentów będzie zaledwie 400 tysięcy. To sprawia, że programiści będą dosłownie „na wagę złota”.

4. Programowanie uczy kreatywności

W programowaniu jak w życiu – musisz pokonywać coraz to nowe przeszkody i szukać rozwiązań konkretnych problemów. Świat programowania jest jednak elastyczny i pozwala na ogromny rozwój intelektualny. Nie tylko rozwijasz kreatywność, ale też szlifujesz język angielski i trenujesz logiczne myślenie.

5. Programowanie jest proste

Programowanie może się na pierwszy rzut oka wydawać trudnym zajęciem, ale w rzeczywistości jest całkiem inaczej. Jeżeli trafisz na profesjonalnych trenerów, to nauka będzie czystą przyjemnością.

– Tryb nauczania w infoShare Academy jest przemyślany w ten sposób, by każdy uczestnik kursu otrzymał specjalistyczną wiedzę i praktyczne umiejętności. Szkolimy zarówno studentów, jak i osoby, które chcą się przebranżowić. Na nasze kursy uczęszczają kobiety i mężczyźni, a 7 z 10 przeszkolonych przez nas osób znajduje pracę w ciągu pierwszych 3 miesięcy – mówi Marcin Pokojski.

Chcesz mieć zawód przyszłości? Już 3 kwietnia w infoShare Academy rozpoczyna się kurs programowania front end w trybie dziennym, natomiast 8 kwietnia startuje kurs w trybie weekendowym. Oba kursy przygotowują do pracy jako junior front end developer i otwierają przed kursantami ogromne możliwości.

To, co wyróżnia nas na tle innych szkół to fakt, że realnie pomagamy naszym kursantom znaleźć pracę: przygotowujemy razem z nimi CV, pomagamy w założeniu profesjonalnych profili na LinkedIN i organizujemy spotkania z firmami IT – podkreśla Anna Prończuk-Omiotek, koordynator lubelskiego oddziału infoShare Academy.

Szczegółów na temat kursu dowiesz się na stronie: http://infoshareacademy.com/

Akademia infoShare Academy to miejsce, które uczy języków programowania, a także przekazuje wiedzę w zakresie technik i narzędzi wykorzystywanych w pracy programisty. Akademia organizuje dzienne i weekendowe kursy front-end i back-end.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.