4 tys. zł mandatu i utrata prawa jazdy. Drogowy recydywista zatrzymany

Policjanci prowadzący kontrolę trzeźwości u kierowcy
Policjanci prowadzący kontrolę trzeźwości u kierowcy | fot. KMP Lublin

Policjanci bialskiej grupy SPEED zatrzymali 34-latka za znaczne przekroczenie prędkości. Okazało się, że mężczyzna popełnił to wykroczenie w warunkach recydywy, co skutkowało mandatem w wysokości 4 tysięcy złotych i 14 punktami karnymi.

Kontrola drogowa i surowe konsekwencje

Wczoraj (10 czerwca) przed godziną 11:00 policjanci grupy SPEED zatrzymali do kontroli kierowcę Skody, który na drodze krajowej nr 2 w miejscowości Tłuścieć przekroczył dozwoloną prędkość o 64 km/h. 34-latek tłumaczył swoje zachowanie zagapieniem się.

Policjanci ustalili, że mężczyzna działał w warunkach recydywy, ponieważ popełnił podobne wykroczenie w ciągu ostatnich dwóch lat. W efekcie został ukarany mandatem w wysokości 4000 złotych, a jego konto obciążono 14 punktami karnymi. Ponadto, ze względu na przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h, 34-latek stracił prawo jazdy na trzy miesiące.

Wysoki mandat
mandat drogowy | KMP Biała Podlaska

Inny kierowca z „ciężką nogą”

Niespełna pół godziny później, w tej samej miejscowości, policjanci zatrzymali 60-latka kierującego Toyotą, który przekroczył prędkość o 58 km/h. Mężczyzna również tłumaczył się zagapieniem się. W jego przypadku mandat wyniósł 1500 złotych, a kierowca otrzymał 13 punktów karnych.

Apel o rozwagę na drodze

Policja apeluje do kierowców o rozwagę i zdjęcie nogi z gazu, przypominając, że nadmierna prędkość to jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych. Bezpieczeństwo na drodze zależy od odpowiedzialności kierowców.

Kontrola prędkości w regionie
Policyjna akcja prędkość

Podwójne karanie za wykroczenia drogowe

Przypominamy, że recydywa dotyczy nie tylko przekroczenia prędkości, ale także innych poważnych wykroczeń:

  • Nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu: pierwszy raz 1500 zł, recydywa 3000 zł.
  • Złamanie zakazu wyprzedzania: pierwszy raz 1000 zł, recydywa 2000 zł.
  • Wyprzedzanie na przejściu dla pieszych: pierwszy raz 1500 zł, recydywa 3000 zł.
  • Niezachowanie ostrożności i spowodowanie zagrożenia: pierwszy raz 1500 zł, recydywa 3000 zł.
  • Omijanie pojazdu ustępującego pierwszeństwa pieszemu: pierwszy raz 1500 zł, recydywa 3000 zł.
  • Wjeżdżanie na torowisko przy opuszczonych zaporach: pierwszy raz 2000 zł, recydywa 4000 zł.
  • Prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu: pierwszy raz 2500 zł, recydywa 5000 zł.

Czy uważasz, że podwójne karanie recydywistów drogowych jest skutecznym środkiem zapobiegawczym? Podziel się swoją opinią w komentarzach lub udostępnij ten artykuł!

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.