Czy 3 MAJA 2024 idzie się do kościoła? Ile trwa MSZA i czy jest obowiązkowa?

ksiądz kapłan duchowny
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Czy 3 maja to święto nakazane i trzeba iść do kościoła? Czy w Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski wierni są zobowiązani uczestniczyć w mszy świętej? Przedstawiamy najważniejsze informacje o obowiązku uczestnictwa we mszy świętej 3 maja.

3 maja 2024 – MSZA: czy jest obowiązkowa? Czy w Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski trzeba iść do kościoła? Odpowiadamy na pytanie, przedstawiamy szczegółowe informacje oraz sprawdzamy wszystko o mszy 3 maja 2024.

3 maja to święto nakazane i trzeba iść do kościoła?

Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, obchodzone corocznie 3 maja, nie jest świętem kościelnym, ani świętem nakazanym. Oznacza to, że tego dnia katolicy nie muszą iść do kościoła, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by uczestniczyć w mszy. Msza 3 maja nie różni się za bardzo od mszy, które odbywają się w inne dni. Liturgia tego dnia trwa tradycyjnie około 50-60 minut.

Co to za święto 3 maja?

3 maja obchodzimy Święto Narodowe Trzeciego Maja oraz Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. W tym roku wypada w piątek.

Czy jest wolne od pracy 3 maja?

Święto Narodowe Trzeciego Maja 3 maja jest dniem ustawowo wolnym od pracy.

Zobacz także: Czy 3 maja można kosić trawę i pracować koło domu? Sprawdź, jakie prace można wykonywać

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. 3 maja „nie jest świętem kościelnym”??? Dlaczego i na jakiej podstawie tak piszecie? Owszem, nie jest świętem obowiązkowym, ale świętem kościelnym przecież JEST! Nawet uroczystością. Czemu ludziom mieszacie w głowach?