29 punktów karnych i 3,5 tys. zł mandatu w 18 sekund. 32-latek poczuł konsekwencje nowych przepisów

Kierowca dacii wyprzedził nieoznakowany radiowóz BMW
Kierowca dacii wyprzedził nieoznakowany radiowóz BMW | fot. KMP Lublin

W sobotę weszły nowe przepisy ruchu drogowego — wyższe mandaty i nowy taryfikator punktów karnych. Dzień później 32-latek odczuł ich konsekwencje. Stracił prawo jazdy i otrzymał 3,5 tys. zł mandatu.

29 punktów karnych za dwa wykroczenia

W niedzielę (18.09) policjanci z wydziału ruchu drogowego patrolowali nieoznakowanym BMW drogę wojewódzką nr 835. Około godz. 21.45 w miejscowości Jabłonna mundurowi zauważyli szybko jadący samochód marki Dacia.

Kierowca bezpośrednio na przejściu dla pieszych wyprzedził policyjne bmw, a następnie jadący przed nim samochód. Mundurowi dokonali pomiaru prędkości, a następnie zatrzymali kierującego. Jak się okazało, mężczyzna pędził w terenie zabudowanym z prędkością 116 km/h.

32-latek został ukarany dwoma mandatami karnymi na łączną kwotę 3500 złotych, a na jego konto trafiło aż 29 punktów karnych. Dodatkowo mężczyzna stracił prawo jazdy.

Przypominamy, że od 17 września weszły nowe przepisy ruchu drogowego. Największą ilość punktów karnych (15 pkt) otrzymają kierowcy popełniający najpoważniejsze wykroczenia. Wśród najsurowiej karanych wykroczeń znalazły się m.in. niedostosowanie się do sygnałów świetlnych, nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu dla pieszych albo wchodzącemu na to przejście, wyprzedzanie na przejściu dla pieszych czy przekroczenie prędkości o więcej niż 70 km/h.

Czytaj więcej: Nowe stawki mandatów i nowy taryfikator punktów karnych. Zmiany dla kierowców od 17 września

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.