27-latek okradał pracodawców z aut służbowych, pieniędzy i sprzętu. Wpadł w zasadzkę policji

Nieuczciwy pracownik okradał swoich pracodawców
Nieuczciwy pracownik okradał swoich pracodawców | fot. KWP Lublin

Kryminalni z Lublina zatrzymali 27-latka, który zatrudniał się w firmach oraz lokalach gastronomicznych, gdzie dokonywał kradzieży służbowych pojazdów, sprzętu i pieniędzy. Ponadto przy mężczyźnie ujawnili woreczek z narkotykami.

Nieuczciwy pracownik ze sporymi problemami

27-latek z Lublina od pewnego czasu poszukiwany był przez mundurowych w związku ze zgłoszeniami pochodzącymi od właścicieli lubelskich lokali gastronomicznych i firm budowlanych.

Z jednego ze zgłoszeń wynikało, że 27-latek zatrudniony w jednej z lubelskich pizzerii przed kilkoma dniami miał dokonać kradzieży z włamaniem do lokalu. Jego łupem padł utarg w wysokości 6 tysięcy złotych. Próbował też ukraść firmowy samochód. O tym pisaliśmy tu: Zatrudnia się jako dostawca jedzenia, po kilku dniach znika z pieniędzmi i firmowym autem

Z kolejnych zgłoszeń z terenu Lublina wynikało, że 27-latek pracując jako dostawca pizzy w różnych lokalach, miał przywłaszczyć 3 służbowe pojazdy. Ponadto na jednym z podziemnych parkingów wykorzystując nieuwagę właściciela innego auta, miał ukraść pozostawioną na chwilę torbę z odzieżą narciarską.

Sprawę przestępstw, których dopuścił się 27-latek, prowadzą też policjanci z Komisariatu w Niemcach. Z zebranych materiałów wynika, że w ubiegłym roku mężczyzna zatrudniony w jednej z firm budowlanych ukradł osobowego nissana oraz warty kilka tysięcy złotych sprzęt budowlany.

„Jego łupem padły także dwa inne pojazdy. Mało tego, podczas podróżowania nimi po terenie innych województw, tankował paliwo, nie płacąc za nie. W dodatku kierował, mając aktywny zakaz prowadzenia pojazdów” – mówi kom. Anna Kamola z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

Zasadzka policji

Mężczyzna, wiedząc, że jest poszukiwany przez policjantów, od kilku miesięcy się ukrywał. Operacyjni z 3. Komisariatu w Lublinie oraz funkcjonariusze zajmujący się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu KMP w Lublinie zorganizowali zasadzkę.

Późnym wieczorem podjęli próbę jego zatrzymania na jednej z lubelskich ulic, w momencie, kiedy kierował samochodem marki Volvo. W momencie, gdy jeden z policjantów próbował go zatrzymać i zabrać kluczyki, ten gwałtownie ruszył do przodu.

„Oddane w górę strzały ostrzegawcze ze służbowej broni miały na celu zmusić 27-latka do zatrzymania się. Ten natomiast dalej uciekał, taranując po drodze radiowóz. Po chwili zatrzymał się na ścianie pobliskiej kamienicy” – informuje kom. Kamila.

Mężczyzna został zatrzymany. Policjanci ujawnili przy nim woreczek z narkotykami. Pobrana została mu krew do badań. 27-latka osadzono w policyjnym areszcie. Dziś mężczyzna zostanie doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszy zarzuty. Policjanci będą wnioskować o tymczasowy areszt.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.