200 zł za padłego dzika. Akcja przedłużona do końca listopada

Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

200 zł za padłego dzika z ASF Urząd Marszałkowski będzie wypłacał do końca listopada. Udział w akcji mogą wziąć mieszkańcy 139 gmin.

Konkurs jest kontynuacją działań rozpoczętych w 2017 roku i ma na celu zapobieganie dalszemu rozprzestrzenianiu się wirusa ASF, którego nosicielami są głównie dziki. 

Zarażone – żywe czy martwe – stanowią realne zagrożenie. Stąd pomysł, by na większą skalę zlokalizować, przebadać i zutylizować padłe sztuki. Pomóc w tym ma zaangażowanie lokalnej ludności.

Według szacunków w naszym województwie może być ich nawet 25 tys. sztuk dzików. Fakt znalezienia padłego dzika zgłosić trzeba do właściwego powiatowego lekarza weterynarii.

Z zaświadczeniem od lekarza weterynarii trzeba zgłosić się do urzędu gminy na terenie, której znaleziono padłego dzika. Wtedy za każdego odnalezionego przez nas dzika wypłacona zostanie nam kwota w wysokości 200 złotych.

Czytaj także: Znalazłeś martwego dzika? Dostaniesz 200 złotych [ZGŁASZANIE, WYPŁATA]Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. asf choroba której nie ma w Polsce Chcą pod jej przykrywką zbić kapitał polityczny a zarazem zniszczyć polską przyrodę, znosząc okresy ochronne na dziki,jelenie w czasie gdy lochy ładnie wprowadzają młode,