20-tysięczna karta Rodzina Trzy Plus wydana

Symboliczne wręczenie 20-tysięcznej karty Rodzina Trzy Plus
Symboliczne wręczenie 20-tysięcznej karty Rodzina Trzy Plus | fot. Miasto Lublin

Wydana została 20-tysięczna karta Rodzina Trzy Plus. Z tej okazji prezydent Lublina Krzysztof Żuk wraz z gratulacjami, przekazał symboliczną kartę rodzinie Pani Wiesławy i Pana Grzegorza — rodziców Filipa, Julii i Franciszka.

Program Rodzina Trzy Plus ma już 10 lat

Rodzina Trzy Plus to działający przeszło 10 lata program Urzędu Miasta Lublin. Opiera się na współpracy partnerskiej z instytucjami, które oferują zniżki i ulgi dla rodzin wielodzietnych. Wśród nich są zarówno ogólnopolskie sieci, jak i mali lokalni przedsiębiorcy, a ulgi dotyczą zajęć edukacyjnych, szkoleniowych, sportowych, kulturalnych oraz m.in. oferty medycznej i gastronomicznej. Karta ma już ponad 220 partnerów. Aktualnie posiada ją ponad 4 tys. lubelskich rodzin aktywnie korzystających z ulg i rabatów.

Istotną formą pomocy dla dużych rodzin, oferowaną przez miasto, są wprowadzone od 2013 r. ulgi w odpłatnościach w przedszkolach publicznych. Ich wysokość waha się od 50 proc. dla jednego dziecka do 100 proc. na trzecie i kolejne dziecko. Ważnym elementem wspierającym rodziny wielodzietne jest również możliwość korzystania w komunikacji miejskiej z biletu rodzinnego. W sumie wydano już ponad 23 tys. biletów rodzinnych lubelskim dużym rodzinom.

W ramach prowadzonych działań prorodzinnych wprowadzono dodatkowe kryteria przy rozpatrywaniu wniosków o przyjęcie dzieci do żłobków prowadzonych przez miasto Lublin. Jednym z kryteriów preferencyjnych jest przyjmowanie w pierwszej kolejności dzieci pochodzących z rodzin wielodzietnych, w których wychowuje się co najmniej troje dzieci. Lubelskie rodziny wielodzietne mogą również korzystać z ulg w opłatach za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

Obszerny pakiet usług programu Rodzina Trzy Plus dopełnia oferta lubelskich szkół. Osiem z nich, co roku oferuje rodzinom bezpłatny wstęp na swoje pływalnie. W trakcie dekady działalności programu lubelskim dużym rodzinom wydano ponad 4,5 tys. bezpłatnych karnetów.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.