20 tys. zł dla laureatów Nagrody Miasta Lublin w dziedzinie sportu za 2022 rok

Wręczenie Nagrody Miasta Lublin w dziedzinie sportu
Wręczenie Nagrody Miasta Lublin w dziedzinie sportu | fot. Miasto Lublin

Kacper Stokowski oraz Zbigniew Furman to laureaci Nagród Miasta Lublin w dziedzinie sportu za 2022 rok. Wręczenie wyróżnień nastąpiło podczas dzisiejszej (22 czerwca) sesji Rady Miasta Lublin.

Serdecznie gratuluję tegorocznym laureatom Nagród Miasta Lublin w dziedzinie sportu. Te wyróżnienia to uhonorowanie ich ciężkiej pracy oraz wyraz wdzięczności za zaangażowanie na rzecz rozwoju lubelskiego sportu. Dziękuję za dostarczanie nam niezapomnianych emocji oraz wkład w promocję aktywności fizycznej wśród mieszkańców i mieszkanek naszego miasta – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

Nagroda Miasta Lublin dla zawodników osiągających najwyższe wyniki sportowe w roku 2022

Wręczenie Nagrody Miasta Lublin w dziedzinie sportu
Wręczenie Nagrody Miasta Lublin w dziedzinie sportu | fot. Miasto Lublin

Kacper Stokowski to zawodnik Klubu Uczelnianego Akademickiego Związku Sportowego Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. W ubiegłym roku zdobył brązowy medal Mistrzostw Świata Seniorów w pływaniu na dystansie 50 m stylem grzbietowym, a także dwa srebrne medale podczas Głównych Mistrzostw Polski Seniorów i Młodzieżowców w pływaniu – na dystansie 100 m stylem grzbietowym oraz w sztafecie 4 × 100 m stylem dowolnym.

Nagroda Miasta Lublin dla trenerów i osób wyróżniających się osiągnięciami w działalności sportowej

Wręczenie Nagrody Miasta Lublin w dziedzinie sportu
Wręczenie Nagrody Miasta Lublin w dziedzinie sportu | fot. Miasto Lublin

Z kolei Nagrodę Miasta Lublin dla trenerów i innych osób wyróżniających się osiągnięciami w działalności sportowej oraz zasłużonych w osiąganie przez zawodników wysokich wyników sportowych otrzymał Zbigniew Furman. Nagrodę przyznano w uznaniu za pełną zaangażowania działalność na rzecz rozwoju sportu w Lublinie oraz szerzenie zasad fair play w rywalizacji sportowej.

Laureaci otrzymali nagrody w wysokości 20 tys. zł brutto. Nagrody Miasta Lublin w dziedzinie sportu przyznawane są na podstawie rekomendacji Kapituły Nagród od 2011 roku.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.