19-latek z Lublina wyłudził ponad 180 tysięcy metodą "na policjanta". Został zatrzymany

Siedmioro mieszkańców zostało oszukanych metodą „na policjanta” przez 19-latka z Lublina. Stracili ponad 180 tysięcy złotych.

 

19-latek został zatrzymany na jednej z ulic w centrum Lublina. Policjanci podejrzewali, że to on może mieć związek z oszustwami, do których doszło w ostatnich tygodniach na szkodę starszych mieszkańców miasta.

 

Na telefon stacjonarny dzwonił mężczyzna przedstawiający się za funkcjonariusza policji. Mundurowy informował, że prowadzi sprawę dotyczącą nieuczciwej kasjerki banku, która z kont klientów kradnie pieniądze. Z uwagi na zaplanowaną zasadzkę konieczne jest przekazanie pieniędzy.

 

Kolejną historią oszustów było również wmawianie, że bliski członek rodziny miał wypadek samochodowy, w którym jest sprawcą. Aby uchronić go przed aresztem, trzeba go „wykupić”.

 

W pięciu przypadkach starsze osoby uwierzyły słowom rzekomego funkcjonariusza i oddały gotówkę. Do przekazania dochodziło w umówionych miejscach, pod adresem zamieszkania, na ulicy, bądź przy altanie śmietnikowej. Gotówkę odbierał zatrzymany przez policjantów 19-latek.

 

Pokrzywdzeni tymi przestępstwami ponieśli łączne straty w wysokości ponad 180 tys. zł. W czwartek 19-latek zostanie doprowadzony do prokuratury. Policjanci wnioskują o jego tymczasowe aresztowanie. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.