19-latek nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Kilka tygodni wcześniej stracił prawo jazdy

samochód bmw, pole
fot. KPP Łuków

Do 5 lat pozbawienia wolności grozi 19-latkowi, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Policjanci ustalili, że kilka tygodni temu stracił prawo jazdy i wydano wobec niego decyzję administracyjną o cofnięciu uprawnień. Dodatkowo w jego samochodzie znaleźli marihuanę.

W samochodzie miał narkotyki

We wtorek wieczorem policjanci z łukowskiej drogówki zauważyli w Ryżkach, że do stojącego na parkingu samochodu marki BMW wsiada młody mężczyzna. Nie byłoby w tym nic dziwnego, ale w aucie tym nie było zderzaków i tablic rejestracyjnych.

Mężczyzna, wyjeżdżając z parkingu na drogę, zauważył jadący radiowóz i gwałtownie przyśpieszając, chciał uciec policjantom. Mimo włączonych sygnałów świetlnych i dźwiękowych nakazujących kierującemu BMW zatrzymanie pojazdu młody mężczyzna nie reagował na tak wydane polecenie.

Uciekając w kierunku Sięciaszki wjechał w boczną drogę, by po chwili skręcić gwałtownie w polną dróżkę. Tam stracił panowanie nad pojazdem i wjechał na pobliską łąkę. Gdy „wyskakiwał” z auta, zatrzymali go policjanci. Mundurowi sprawdzili wnętrze pojazdu i znaleźli tam woreczek foliowy, w którym było kilka gramów marihuany. Zatrzymany 19-latek stwierdził wówczas, że to nie są jego narkotyki i że to nie on kierował pojazdem. Jego auto odholowano na parking strzeżony.

Stracił prawo jazdy kilka tygodni wcześniej

Narkotyki i niezatrzymanie się do kontroli drogowej to nie jedyne przewinienia młodego kierowcy. Policjanci ustalili, że w kilka tygodni temu 19-latek „stracił” prawo jazdy za przekroczenie limitu 20 punktów karnych w okresie roku od wydania prawa jazdy i w związku z tym wydano decyzję administracyjną o cofnięciu uprawnień.

Młodzieniec noc spędził w policyjnej celi, a dzisiaj usłyszał zarzuty. Za naruszenie przepisów o przeciwdziałaniu narkomanii, kierowanie pojazdem mimo wydania decyzji administracyjnej o cofnięciu uprawnień i niezatrzymanie się do kontroli drogowej grozi mu wysoka grzywna, a nawet do 5 lat pozbawienia wolności. 19-latek nieprędko odzyska swoje prawo jazdy, teraz musi liczyć się też z sądowym zakazem kierowania pojazdów.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.