18-latek wbiegł prosto pod jadący autobus. Kierowca nie zdołał uniknąć zderzenia

karetka pogotowie autobus mpk ztm lublin
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

Policjanci wyjaśniają okoliczności nocnego wypadku, do którego doszło na al. Solidarności w Lublinie. Tam 18-latek wbiegł pod jadący autobus, został potrącony.

Wtargnął pod jadący autobus

Do zdarzenia doszło w czwartek (14.12) około godz. 22:15 na al. Solidarności w Lublinie. Między ul. Dolna 3 Maja, a ul. Wodopojną, na wysokości nowego budynku Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego nr 1, doszło do potrącenia pieszego przez autobus komunikacji miejskiej.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierowca autobusu linii nr 57 poruszał się prawym pasem w kierunku al. Tysiąclecia. W pewnym momencie na jezdnię wyszedł pieszy. Kierowca, widząc to, wykonał manewr obronny w lewo, lecz mimo szybkiej interwencji nie udało mu się minąć pieszego i ten został potrącony.

Na miejscu interweniował zespół ratownictwa medycznego, policja i nadzór ruchu MPK Lublin. 18-letni mężczyzna z obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala. Pobrano od niego krew do badań na zawartość alkoholu i narkotyków. Policjanci sporządzili wniosek do sądu o ukaranie 18-latka.

Pasażerom podróżującym autobusem nic się nie stało. Trwa wyjaśnianie dokładnych okoliczności tego zdarzenia.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.