16 nowych przegubowców będzie wozić pasażerów po Lublinie

16 nowych przegubowców będzie wozić pasażerów po Lublinie - Spotted Lublin - najnowsze wiadomości z Lublina

16 nowych przegubowych autobusów marki Solaris wzbogaci tabor lubelskiej komunikacji miejskiej. Mają wozić pasażerów kilku popularnych linii. Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie rozstrzygnął właśnie przetarg na świadczenie usług przewozowych pojazdami klasy mega.

Przewoźnicy musieli spełnić masę krytycznych wymagań oraz ich oferta musiała być atrakcyjniejsza od innych, by wygrać przetarg.

Wszystkie pojazdy muszą być wyprodukowane nie wcześniej niż w roku 2014 oraz spełniać minimum normę emisji spalin EURO VI. Ponadto wymagane są pojazdy w całości niskopodłogowe, klimatyzowane, wyposażone w monitoring i biletomaty.

Pojazdy muszą także posiadać dodatkowo elektroniczne zewnętrzne tablice kierunkowe i wewnętrzne tablice LCD przeznaczone do prezentowania informacji o trasie przejazdu danej linii oraz system zapowiedzi głosowej. Muszą być także wymalowane w miejskie barwy.

Nowe przegubowce, w dni powszednie mają obsługiwać linie 9, 10, 17, 18 i 55, w soboty linię 8, zaś w niedzielę 28. W wakacje w dni powszednie spotkamy je na trasach nr 8, 17, 18, 37 i 40 a w weekendy na liniach 8, 25 i 37.

Wymagany standard pojazdów jest na takim samym poziomie, jak w przypadku taboru kupowanego przez ZTM ze środków unijnych (100 autobusów i 70 trolejbusów).

Zarząd Transportu Miejskiego podchodziło kilka razy do rozstrzygnięcia tego przetargu. Za każdym razem oferty nie spełniały zasobów finansowych lubelskiej komunikacji. Podczas kolejnego rozdania, w czerwcu 2014 r., swoje propozycje przedstawiło 5 oferentów:
– BP Tour z Lublina 8,36 zł/wkm
– konsorcjum firm Meteor Jaworzno i Irex-1 8,47 zł/wkm
– Warbus 8,56 zł/wkm
– Autobusowe Konsorcjum Lubelskie 8,59 zł/wkm
– PKS Zielona Góra 8,89 zł/wkm
– ITS Adam Michalczewski z Radomia 9,58 zł/wkm

Za ofertę najkorzystniejszą została uznana oferta złożona przez konsorcjum firm „METEOR” Spółka z o.o. z Jaworzna oraz „IREX-1” Sp. z o.o. z Dąbrowy Górniczej.

Przegubowce to 16 nowych autobusów marki Solaris. Umowa z wykonawcą zostanie podpisana na okres 8 lat.

fot. ZTM Lublin

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. A kiedy pomyślicie o studentach i utworzycie linię łączącą wszystkie uczelnie ? albo chociaż linię łączącą Politechnikę z UMCS-em ?