16 kilogramów marihuany zabezpieczone

Zamojscy kryminalni przechwycili łącznie około 16 kg marihuany. Narkotyki były w posiadaniu czterech osób w tym dwóch nieletnich. W sumie czarnorynkowa wartość środków odurzających to 610 tys. złotych.

15 kg narkotyków i 70 porcji

Pierwszy z zatrzymanych, 22-letni mieszkaniec gminy Sitno, ukrywał narkotyki na działce rolnej w czterech foliowych workach. Łącza waga znalezionych środków odurzających była równa prawie 15 kg. Mężczyzna trafił do aresztu i wkrótce usłyszy zarzuty.

Pod zarzutem posiadania znacznej ilości narkotyków policjanci także zatrzymali innego mieszkańca tej samej miejscowości. 20-letniego mężczyznę, który ukrywał ponad 70 porcji narkotyku w obudowie swojego komputera.

Zgodnie z panującymi przepisami za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat. O dalszym losie mężczyzn zdecyduje prokurator i sąd. Policja będzie postulowała o ich tymczasowe zatrzymanie.

Narkotyki w gminie Sitno ciąg dalszy

Ponadto przedwczoraj policjanci przeszukali mieszkanie 17-letniego mieszkańca gminy Sitno. Mundurowi zabezpieczyli prawie 15 gramów marihuany. Nastolatek na własną rękę wyhodował krzew konopi. Następnie narkotyki przechowywał w słoiku.  Chłopak usłyszał już zarzut uprawy i wytwarzania środków odurzających. Za te przestępstwa grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

2 gramy w Zamościu

Kryminalni zatrzymali w południe także 16-letniego mieszkańca Zamościa. Chłopak miał przy sobie dwa gramy marihuany, którą częstował swoich kolegów. Za posiadani i udzielanie środków odurzających innym odpowie przed sądem rodzinnym.

 (fot. lubelska.policja.gov.pl)

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.