15-metrowy konar spadł na ludzi w Zamościu. Jak do tego doszło?

Potężny konar spadł na ludzi w Zamościu
Potężny konar spadł na ludzi w Zamościu | fot. Urząd Miasta Zamość

W czwartek na Rynku Wodnym w Zamościu konar drzewa spadł na namiot, w którym przebywali ludzie. W wyniku zdarzenia 9 osób zostało poszkodowanych. Na miejscu była straż pożarna, a także policja. Trwa ustalanie dokładnych okoliczności tego zdarzenia.

Konar spadł na ludzi w Zamościu

Do groźnego zdarzenia doszło w czwartek (6.07) tuż przed godz. 16 na Rynku Wodnym w Zamościu. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że konar o długości około 15 metrów odłamał się od drzewa kasztanowca i spadł na stoliki, krzesła oraz namiot letniej czytelni książki i prasy Książnicy Zamojskiej. Pod namiotem przebywało kilkanaście osób.

„W zdarzeniu brało udział 10 osób. Dziewięć z nich w wieku od 17 do 52 lat załogi karetek pogotowia przewiozły do szpitala. Po badaniach okazało się, że obrażeń ciała doznały cztery osoby, wśród nich są dwie 17-letnie mieszkanki Warszawy, 42-letek z Zamościa oraz 52-letnia mieszkanka naszego miasta” – mówi asp. szt. Dorota Krukowska-Bubiło, oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Zamościu.

Dla pozostałych osób zdarzenie zakończyło się niegroźnymi dla ich zdrowia zadrapaniami i potłuczeniami. W zdarzeniu uszkodzone zostały również trzy pojazdy. Poza służbami ratunkowymi obecni byli tam również przedstawiciele Urzędu Miasta Zamość. Przedstawiciele miasta po tym zdarzeniu wydali komunikat.

„Na Rynku Wodnym w Zamościu doszło do nieszczęśliwego zdarzenia. Ucierpiało 7 osób, którym natychmiast została udzielona pomoc medyczna. Są w najlepszych rękach i ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Na miejscu zdarzenia pracują odpowiednie służby, z którymi jesteśmy w stałym kontakcie. Bezpieczeństwo mieszkańców i turystów to dla nas sprawa priorytetowa dlatego prezydent Andrzej Wnuk powołał specjalny zespół do ustalenia okoliczności zdarzenia” – czytamy.

Policjanci wyjaśniają szczegółowe okoliczności zdarzenia.

Potężny konar spadł na ludzi w Zamościu
Potężny konar spadł na ludzi w Zamościu | fot. KMP Zamość
Potężny konar spadł na ludzi w Zamościu
Potężny konar spadł na ludzi w Zamościu | fot. KMP Zamość

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.