15-latek zawołał kolegów i razem pobili 25-latka. Kiedy ten uciekał, strzelali do niego z broni pneumatycznej

Młodzi mieszkańcy Lublina napadli z bronią pneumatyczną 25-latka
Młodzi mieszkańcy Lublina napadli z bronią pneumatyczną 25-latka | fot. KMP Lublin

Policjanci ustalili i zatrzymali pięciu nastolatków z Lublina, którzy na jednej z ulic w dzielnicy Rury pobili 25-latka, a kiedy ten zaczął uciekać, strzelali w jego kierunku z broni pneumatycznej. Pokrzywdzony stracił plecak oraz telefon komórkowy.

Strzelali do przechodnia z broni pneumatycznej

Do rozboju doszło w listopadzie na ul. Grażyny w dzielnicy Rury. Jak ustalili policjanci, 25-latek został zaczepiony na ulicy przez agresywnego 15-latka. Ten wyciągnął z kieszeni pistolet pneumatyczny i domagał się pieniędzy. Gdy pokrzywdzony zaczął stawiać opór, nieletni zawołał kolegów.

„Pięciu sprawców zaczęło uderzać i bić mieszkańca Lublina, a gdy uciekał, strzelali w jego kierunku z pistoletu pneumatycznego. Mężczyzna stracił plecak oraz telefon komórkowy” – mówi nadkom. Kamil Gołębiowski, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

Nad sprawą pracowali kryminalni z komendy miejskiej. Okazało się, że za napadem stali nastolatkowie w wieku 15, 16, 17 i 19 lat. Podczas przeszukania u najmłodszego z nich funkcjonariusze zabezpieczyli pistolet na naboje CO2 oraz 60 gramów narkotyków, w tym marihuany.

Usłyszeli zarzuty

Zatrzymani usłyszeli już zarzuty rozboju z niebezpiecznym przedmiotem, a 15-latek dodatkowo posiadania znacznych ilości narkotyków. Na wniosek śledczych dwaj 17-latkowie oraz 19-latek trafili do tymczasowego aresztu na 3 miesiące.

Z kolei 15 i 16-latek zostali umieszczeni w schronisku dla nieletnich o wzmożonym nadzorze wychowawczym również na okres 3 miesięcy.

Za rozbój z niebezpiecznym przedmiotem grozi do 15 lat więzienia.

6 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Za to Niski wyrok to przyzwolenie dla kolejnych zwyroli..Żeby tylko sąd stanął na wysokości zadania i dał tym patusom najwyższe wyroki i to prawomocne..
    Bez litości..

  2. LSM to nazwa spółdzielni, potocznie przeszła również jako dzielnica. Administracyjnie jednak to rury.

  3. Sam kiedyś musiałem uciekać od takich kozaków wychodząc od koleżanki na LSM , na szczęście mi się udało