14-latkowie postanowili wyrównać rachunki. Jeden z nich przyszedł z kolegą. Pobili rówieśnika i grozili mu nożem

grożenie nożem
Grożenie nożem | fot. Adobe Stock

Trzech 14-latków z Lublina pobiło swojego rówieśnika i groziło mu śmiercią, przykładając mu nóż do szyi. Wszystko nagrali telefonem. Nastolatkowie odpowiedzą za swoje czyny przed sądem rodzinnym i nieletnich.

14-latkowie pobili rówieśnika i grozili mu nożem

Do zdarzenia doszło kilka dni temu w dzielnicy Wrotków w Lublinie. Z ustaleń policji wynika, że dwaj 14-latkowie umówili się na pojedynek na pięści, którego powodem miały być wcześniejsze nieporozumienia. Na miejscu okazało się, że jeden z nich wcale nie zamierza się bić. 14-latek zabrał ze sobą dwóch kolegów, którzy od razu zaatakowali pokrzywdzonego.

„Nieletni przytrzymując bili 14-latka po całym ciele. W pewnym momencie jeden z nich wyciągnął nóż, który przyłożył poszkodowanemu do szyi, następnie zagroził mu zabójstwem. Całe zdarzenie zostało zarejestrowane telefonem komórkowym” – mówi kom. Kamil Gołębiowski, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

Do zatrzymania sprawców doszło po tym, jak pokrzywdzony 14-latek zgłosił się z ojcem na komisariat. Policjanci zabezpieczyli także nóż, przy pomocy którego kierowane były groźby. Nieletni przyznali się do pobicia oraz złożyli wyjaśnienia. Ich sprawa trafi do sądu rodzinnego i nieletnich.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.