10. Studenckie Spotkania Komunikacji KUL – szkolenie antyterrorystyczne z ABW i debata z dziennikarzami

Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

12 i 13 maja odbędą się 10. Studenckie Spotkania Komunikacji na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Obchody jubileuszowej edycji uświetni ogólnopolska konferencja naukowa o odpowiedzialności użytkowników mediów, w której udział wezmą badacze z ośrodków naukowych z całej Polski oraz dziennikarze. Wydarzeniu towarzyszyć będzie również szkolenie antyterrorystyczne przygotowane przez ABW.

Studenckie Spotkania Komunikacji KUL

10. Studenckie Spotkania Komunikacji KUL rozpoczną się w czwartek 12 maja o godzinie 9.15 w sali CTW-114. To właśnie wtedy funkcjonariusze z Centrum Prewencji Antyterrorystycznej ABW w Warszawie przeprowadzą szkolenie zatytułowane „Profilaktyka antyterrorystyczna w kontekście bezpieczeństwa”. Spotkanie będzie również okazją do zapoznania się ze ścieżkami kariery w Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Szkolenie skierowane jest nie tylko do studentów i pracowników KUL-u, ale również wszystkich zainteresowanych mieszkańców miasta czy uczniów szkół.

Z kolei w piątek 13 maja, drugiego dnia konferencji, odbędzie się panel z udziałem badaczy mediów zatytułowany: „Odpowiedzialność użytkowników mediów za bezpieczeństwo w nieprzewidywalnym świecie”. Wezmą w nim udział eksperci z takich ośrodków jak: UKSW, UMCS, UŚ, PolLub, UM w Lublinie, WSPiA czy z KUL. Poruszą oni m.in. tematy odpowiedzialności prawnej Youtuberów, fake newsach w mediach społecznościowych czy medycznych poradach w Internecie. Początek o godz. 9.15 w sali CTW-56. O godz. 12.30 w tej samej sali rozpocznie się panel z udziałem dziennikarzy stacji lokalnych i ogólnopolskich, zatytułowany: „Odpowiedzialność mediów za bezpieczeństwo w nieprzewidywalnym świecie”. Wezmą w nim udział przedstawiciele takich mediów jak: RMF FM, Polskie Radio Lublin czy Polska Agencja Prasowa.

Udział we wszystkich wydarzeniach związanych z 10. Studenckimi Spotkaniami Komunikacji KUL jest bezpłatny. W szkoleniu organizowanym przez funkcjonariuszy ABW można wziąć udział jedynie stacjonarnie w murach Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Do paneli dyskusyjnych z badaczami mediów oraz dziennikarzami można dołączyć również online poprzez platformę MS Teams.

Pełna lista prelegentów, którzy wystąpią podczas piątkowego panelu eksperckiego, oraz tematów ich wystąpień można znaleźć na Facebooku Koła Naukowego Studentów Dziennikarstwa KUL: https://www.facebook.com/KoloNaukoweIDIKS/

10. Studenckie Spotkania Komunikacji KUL
10. Studenckie Spotkania Komunikacji KUL

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.