10. PKO Półmaraton Solidarności 2023. Nawet tysiąc biegaczy opanuje ulice Świdnika i Lublina

PKO Półmaraton Solidarności ze Świdnika do Lublina
PKO Półmaraton Solidarności ze Świdnika do Lublina | materiały prasowe

W sobotę, 3 czerwca, wystartuje 10. PKO Półmaraton Solidarności. W imprezie będzie mogło wziąć udział maksymalnie 1000 osób, a na liście startowej jest już ponad 300 biegaczy. Zapisy internetowe trwają do 30 maja, do godz. 23:59. Część ulic będzie tego dnia wyłączona z ruchu.

10. PKO Półmaraton Solidarności

PKO Półmaraton Solidarności odbędzie się już po raz dziesiąty. Co roku wydarzenie przyciąga do Świdnika i Lublina setki biegaczy. W ubiegłym roku najlepszy był Kamil Jastrzębski z czasem 1:05.44. Wśród pań najszybsza była Lilia Fisikovici z wynikiem 1:27.08, co dało jej 37. miejsce w klasyfikacji generalnej.

Bieg 10. PKO Półmaraton Solidarności zostanie rozegrany na dystansie 21,097 km. Zawodnicy ruszą na trasę w sobotę, 3 czerwca 2023 późnym popołudniem. Start zaplanowano na godz. 18:00 ze Świdnika. Meta w Lublinie. Bieg odbędzie się przy ruchu częściowo ograniczonym.

Zapisy

Dla zawodników początkowo 1000 miejsc. Obecnie wolnych jest ok. 700 miejsc. Zapisywać się można wyłącznie internetowo do 30 maja, do godz. 23:59. W tym celu należy wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie https://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=7520 i opłacić opłatę startową.

Obecny koszt pakietu startowego to 110 złotych (do 31 marca). Od 1 do 15 kwietnia koszt pakietu wzrośnie do 130 złotych. Ostatnią możliwością dołączenia do biegu będą zapisy od 16 kwietnia do 30 maja, a cena pakietu wyniesie 140 złotych.

Pakiet startowy zawiera: numer startowy z chipem do pomiaru czasu, worek na depozyt, bon na Pasta Party, agrafki, materiały reklamowe sponsorów i inne. W pakiecie premium dodatkowo koszulka techniczna.

Utrudnienia dla kierowców

W dniu biegu na trasie półmaratonu w centrum Świdnika i trasie serwisowej S17 w obrębie miasta Świdnik zamknięty będzie ruch pojazdów na trasie biegu. Trasa biegu zostanie zamknięta dla ruchu kołowego w Świdniku od godz. 17:45 do godz. 19:00. Jezdnie będą sukcesywnie otwierane dla ruchu kołowego po pokonaniu trasy przez ostatnich zawodników z peletonu biegaczy. Uwaga: od godziny 14:00 do 18:30, dodatkowo zamknięta ulica Lotników Polskich na odcinku od ulicy Strażackiej do ronda Gen. Tadeusza Góry.

Na terenie Lublina od granicy miasta i trasie serwisowej S17 w obrębie miasta Lublin zamknięty będzie ruch wzdłużny, począwszy od węzła komunikacyjnego S17 Lotników Polskich, trasa serwisowa S17 Piasecka w kierunku Lublina, skrzyżowanie Piasecka + Lipowa, Piasecka, Józefa Franczaka „Lalka”, Dr. Męczenników Majdanka, Fabryczna, Rondo Lubelskiego Lipca 80, aleje Zygmuntowskie, aleja Józefa Piłsudskiego do wjazdu na stadion lekkoatletyczny. Trasa biegu zostanie zamknięta dla ruchu kołowego od godz. 18:30 do godz. 21:30. Jezdnie będą sukcesywnie otwierane dla ruchu kołowego po pokonaniu trasy przez ostatnich zawodników z peletonu biegaczy. Uwaga: od godziny 16:00 dodatkowe utrudnienia związane z zamknięciem odcinka alei Unii Lubelskiej od ulicy Zamojskiej do ronda Lubelskiego Lipca 80 wraz z aleją Zygmuntowską.

Na poszczególnych odcinkach skrzyżowań w Świdniku i Lublinie przejazd poprzeczny (przecinający trasę biegu) będzie otwierany dla zmotoryzowanych zgodnie z poleceniami wydawanymi przez funkcjonariuszy policji, a jej całkowite otwarcie nastąpi po przebiegnięciu ostatniego uczestnika półmaratonu.

Objazdy komunikacji miejskiej

W związku z całkowitym zamknięciem ruchu kołowego w granicach miasta Lublin z wyjątkiem komunikacji zbiorowej na odcinku od ulicy Piaseckiej, Józefa Franczaka „Lalka”, Droga Męczenników Majdanka, Fabryczna, Rondo Lubelskiego Lipca 80, aleje Zygmuntowskie, aleja Józefa Piłsudskiego zmianie ulegną rozkłady jazdy niektórych linii trolejbusowych i autobusowych.

Szczegóły dotyczące planowanych objazdów zostaną przekazane przez ZTM na kilka dni przed biegiem.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.