Zwężoną ul. Droga Męczenników Majdanka pojeździmy jeszcze do maja

cof

Duże opóźnienie robót przy przedłużeniu ul. Garbarskiej. Kierowcy ul. Droga Męczenników Majdanka pojeżdżą połową drogi jeszcze do maja.

 

Połączenie ulicy Garbarskiej z Drogą Męczenników Majdanka miało być gotowe do końca ubiegłego roku. Jednak wykonawca po pięciu miesiącach prac jest dopiero w niecałej połowie inwestycji. I na jej dokończenie potrzebuje jeszcze pół roku.

 

Ogólne zaawansowanie robót to 45 procent. Jednak wejście z kolejnym etapem robót jest od jakiegoś czasu niemożliwe z uwagi na warunki atmosferyczne.

 

– Aby zakończyć prace po stronie południowej ul. Droga Męczenników Majdanka, czyli po stronie ul. Garbarskiej, wykonawca potrzebuje dodatnich temperatur. Na tą chwilę usunięte mamy wszystkie kolizje z sieciami podziemnymi, co było najbardziej mozolną i trudną częścią tego zadania – wyjaśnia Karol Kieliszek z biura prasowego UM Lublin.

 

Przez to opóźnienie kierowcy poruszający się Męczenników Majdanka mają do dyspozycji tylko połowę jezdni, czyli po jednym pasie w każdą stronę.

 

– Funkcjonująca na tym etapie organizacja ruchu będzie obowiązywała do końca kwietnia. Jednakże dużo będzie zależało od warunków atmosferycznych. Tak więc z robotami na północną stronę ul. Droga Męczenników Majdanka, czyli na stronę ul. Wrońskiej przeniesiemy się wiosną – dodaje Kieliszek.

 

Jak wymienia Ratusz z zakończonych pracy przy inwestycji są to m.in. roboty ziemne czy usunięte stare słupy. Ale czy na pewno?

 

męczenników majdanka

 

Wykonano też poszerzenie ul. Droga Męczenników Majdanka, które jest ułożone w stabilizacji i kruszywie, przebieg drogi wyznaczają już nowe krawężniki. Widać też fundamenty i część nowych słupów trakcyjnych.

 

Całe zadanie polega na budowie przedłużenia ul. Garbarskiej do ul. Droga Męczenników Majdanka, a więc de facto na budowie czwartego wlotu skrzyżowania ul. Droga Męczenników Majdanka z ul. Wrońską.

 

Drugą częścią zadania jest modernizacja skrzyżowania ul. Droga Męczenników Majdanka z ul. Startową, gdzie po przeciwnej stronie mamy wlot z nowego osiedla mieszkaniowego. Oba skrzyżowania będą wyposażone w sygnalizację świetlną, która następnie będzie włączona do SZR. Przy okazji modernizację przechodzi też sama ul. Droga Męczenników Majdanka.

 

Cała inwestycja opiewa na 6,3 mln zł. Umowa oraz aneks z wykonawcą przewiduje realizację zadania do czerwca 2016 r.

 WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.