Zwężoną ul. Droga Męczenników Majdanka pojeździmy jeszcze do maja

Zwężoną ul. Droga Męczenników Majdanka pojeździmy jeszcze do maja - Spotted Lublin - najnowsze wiadomości z Lublina
cof

Duże opóźnienie robót przy przedłużeniu ul. Garbarskiej. Kierowcy ul. Droga Męczenników Majdanka pojeżdżą połową drogi jeszcze do maja.

 

Połączenie ulicy Garbarskiej z Drogą Męczenników Majdanka miało być gotowe do końca ubiegłego roku. Jednak wykonawca po pięciu miesiącach prac jest dopiero w niecałej połowie inwestycji. I na jej dokończenie potrzebuje jeszcze pół roku.

 

Ogólne zaawansowanie robót to 45 procent. Jednak wejście z kolejnym etapem robót jest od jakiegoś czasu niemożliwe z uwagi na warunki atmosferyczne.

 

– Aby zakończyć prace po stronie południowej ul. Droga Męczenników Majdanka, czyli po stronie ul. Garbarskiej, wykonawca potrzebuje dodatnich temperatur. Na tą chwilę usunięte mamy wszystkie kolizje z sieciami podziemnymi, co było najbardziej mozolną i trudną częścią tego zadania – wyjaśnia Karol Kieliszek z biura prasowego UM Lublin.

 

Przez to opóźnienie kierowcy poruszający się Męczenników Majdanka mają do dyspozycji tylko połowę jezdni, czyli po jednym pasie w każdą stronę.

 

– Funkcjonująca na tym etapie organizacja ruchu będzie obowiązywała do końca kwietnia. Jednakże dużo będzie zależało od warunków atmosferycznych. Tak więc z robotami na północną stronę ul. Droga Męczenników Majdanka, czyli na stronę ul. Wrońskiej przeniesiemy się wiosną – dodaje Kieliszek.

 

Jak wymienia Ratusz z zakończonych pracy przy inwestycji są to m.in. roboty ziemne czy usunięte stare słupy. Ale czy na pewno?

 

męczenników majdanka

 

Wykonano też poszerzenie ul. Droga Męczenników Majdanka, które jest ułożone w stabilizacji i kruszywie, przebieg drogi wyznaczają już nowe krawężniki. Widać też fundamenty i część nowych słupów trakcyjnych.

 

Całe zadanie polega na budowie przedłużenia ul. Garbarskiej do ul. Droga Męczenników Majdanka, a więc de facto na budowie czwartego wlotu skrzyżowania ul. Droga Męczenników Majdanka z ul. Wrońską.

 

Drugą częścią zadania jest modernizacja skrzyżowania ul. Droga Męczenników Majdanka z ul. Startową, gdzie po przeciwnej stronie mamy wlot z nowego osiedla mieszkaniowego. Oba skrzyżowania będą wyposażone w sygnalizację świetlną, która następnie będzie włączona do SZR. Przy okazji modernizację przechodzi też sama ul. Droga Męczenników Majdanka.

 

Cała inwestycja opiewa na 6,3 mln zł. Umowa oraz aneks z wykonawcą przewiduje realizację zadania do czerwca 2016 r.

 

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.