Zważył tablet na wadze i przykleił cenę bananów. Grozi mu 8 lat więzienia

banany
Zdjęcie ilustracyjne

Pomysł był prosty: zważyć towar jako banany, nakleić kod kreskowy i w kasie samoobsługowej zapłacić za niego kilka złotych. Jego plan legł w gruzach. Został ujęty przez ochroniarzy.

Do zdarzenia doszło w czwartek w jednym z hipermarketów w Lublinie. Klient na wadze na dziale warzywnym zważył tablet, wybierając banany i przykleił do urządzenia wydrukowany kod kreskowy. Następnie z towarem poszedł do kasy samoobsługowej i zapłacił kilka złotych za produkt warty kilkaset złotych.

Tuż po minięciu linii kas, mężczyzna został ujęty przez ochroniarzy. W zorientowaniu się, co planuje klient, miały pomóc kamery sklepowe. Na miejsce zostali wezwani policjanci, którzy zatrzymali sprawcę. Okazał się nim 35-letni mieszkaniec Warszawy. Tablet wrócił na sklepową półkę, a nieuczciwy klient trafił na komisariat policji w Lublinie.

Jeszcze tego samego dnia 35-latek usłyszał zarzut oszustwa. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd. Zgodnie z kodeksem karnym za to przestępstwo grozi mu kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Równie prawdopodobne jest, że całe zdarzenie zostanie uznane za czyn mniejszej wagi, a nieuczciwy „klient” zostanie ukarany grzywną. Pozostaje tylko czekać, aż pojawią się ewentualni naśladowcy.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.