Żużel wraca na Aleje Zygmuntowskie

motorsports 687534 1280

Dobre wiadomości dla fanów czarnego sportu w Lublinie. W najbliższym czasie na torze odbędą się dwie sportowe imprezy – Puchar Nice Polskiej Ligi Żużlowej oraz mecz Polska- Dania.  Speedway w najlepszej postaci zagości na torze przy Alejach Zygmuntowskich, a kibicie będą mogli podziwiać zmagania najlepszych zawodników z kraju i z zagranicy. 

Żużel obecny był w Lublinie od bardzo dawna, a zmagania na torze pamięta nawet starsze pokolenie. Wszyscy jednak mamy świadomość, że z sezonu na sezon i z roku na rok lubelski klub opadał z sił i obecnie Lublin nie posiada swojej drużyny żużlowej. Cieszymy się jednak, że na Zygmuntowskich odbywają się żużlowe mecze, których nie powstydziłyby się na swoich stadionach najlepsze kluby w kraju.

Puchar Nice Polskiej Ligi Żużlowej

Już 14-go sierpnia odbędzie się wydarzenie, w którego skład wchodzą międzynarodowe gwiazdy znane dobrze z Ekstraligi i zawodów Grand Prix – Hans Andersen czy Andrzej Lebiediew. Spośród polskich żużlowców zobaczymy m.in.: Roberta Miśkowiaka, Pawła Miesiąca czy Dawida Lamparta. To wydarzenie to Puchar Nice Polskiej Ligi Żużlowej, a na tego typu imprezie emocje i adrenalina są gwarantowane. Będzie to speedway na najwyższym poziomie, a kibice z pewnością dopiszą swoją obecnością, głośno dopingując zawodników. Początek meczu o 16:15.

Żużlowy początek września

Wrzesień rozpocznie się kolejną żużlową imprezą. W piątek, 2-go,  na tor wyjadą reprezentanci Polski i Danii. Biało-czerwonych do boju poprowadzi Marek Cieślak, Duńczycy pojadą przygotowani przez Hansa Nielsena. Reprezentacja Polski gości kolejny raz na stadionie w Lublinie. Fani zużla pamiętają z pewnością zmagania Polaków z Resztą Świata które odbywały się w roku 2013 i 2015. Obecność czołowych polskich zawodników oraz legend takich jak Nielsen czy trener Cieślak, z pewnością przyciągną na stadion liczne grono kibiców, którzy wciąż czekają na powrót speedwaya nad Bystrzycę.

Przed meczem

Bilety są w sprzedaży od dnia dzisiejszego. Zakupić je można w sieci eventim.pl, w Media Markt, w sieci Saturn i w Empiku. Wejściówki normalne na Puchar Polskiej Ligi Żużlowej kosztują 25zł, ulgowe- 15. Na mecz Polska- Dania obowiązuje inny cennik. 40zł za bilet normalny i 25zł za ulgowy. Ulgi przysługują dzieciom, młodzieży uczącej się do 26 r.ż,  kobietom, emerytom oraz rencistom. Można także nabyć bilety w pakiecie na oba mecze: 50zł za bilet normalny i 30 za ulgowy.

 

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.