Żużel w Lublinie. W sobotę finałowa runda Speedway Euro Championship

Speed Car Motor Lublin | fot. Jakub Pecio // Spotted Lublin

Już jutro na stadionie przy al. Zygmuntowskich odbędzie się finałowa runda Speedway Euro Championship. Kto zdobędzie tytuł Indywidualnego Mistrza Europy na żużlu?

 

Finałowa runda Speedway Euro Championship, odbędzie się już w sobotę 14 października w Lublinie. Początek zawodów zaplanowano na godz. 18:30. Jednak już od godz. 16:00 w pobliżu Aqua Lublin otwarte zostanie żużlowe miasteczko kibica, związane z finałową rundą Speedway Euro Championship.

 

– Na wszystkich kibiców, czekać będzie mnóstwo atrakcji przygotowanych przez organizatorów, m.in. dwie sesje autografowe, które zaplanowano na godz. 17:15 (zawodnicy Speed Car Motoru Lublin) oraz 17:30 (czołowa czwórka cyklu SEC) – informują organizatorzy.

 

Po trzech rundach, które rozegrane zostały w Toruniu, Güstrow oraz Hallstavik, na czele klasyfikacji generalnej znajduje się Andzejs Lebedevs. Mimo zdobycia przez Łotysza 38 punktów, nie ma on żadnej gwarancji stanięcia na podium tegorocznego cyklu SEC.

 

Za plecami Lebedevsa znajduje się silna grupa pościgowa, czekająca na potknięcie łotewskiego żużlowca. 34 punkty ma na swoim koncie drugi w klasyfikacji, Vaclav Milik. Dwa punkty za nim jest kolejny mocny kandydat – Artem Laguta, który w tym sezonie startuje w cyklu ze stałą „dziką kartą”. Rosjanin ma co prawda sześć punktów straty do Andrzejsa Lebedevsa.

 

W czołowej czwórce cyklu, sklasyfikowany jest także Andreas Jonsson. „AJ” już od początku żużlowych Mistrzostw Europy udowadnia, że decyzja o przyznaniu mu „dzikiej karty” na tegoroczną edycję była słuszna.

 

„Dziką kartę” od organizatorów otrzymał wychowanek i zawodnik miejscowego Motoru Lublin, Daniel Jeleniewski. – To dla mnie spore wyróżnienie, ale również duża radość. Po pierwsze dlatego, że bardzo chcę sprawdzić się w tej stawce zawodników, a po drugie, że będę mógł to zrobić startując na swoim torze, przed fantastycznymi kibicami, rodziną i przyjaciółmi – powiedział Daniel Jeleniewski.

 

Bilety na wielki finał SEC są w sprzedaży. W dniu zawodów, w sobotę, sprzedaż na stadionie prowadzona będzie od godziny 11 (40/55 zł). Transmisję z zawodów przeprowadzi stacja Eurosport. Wszystkie bilety zakupione na pierwotny termin finału SEC zachowują ważność.

 

Lista startowa finałowej rundy SEC, Lublin, 14.10

1. #507 Krzysztof Kasprzak (Polska)

2. #58 Mateusz Szczepaniak (Polska)

3. #84 Martin Smolinski (Niemcy)

4. #91 Kenneth Bjerre (Dania)

5. #129 Andzejs Lebedevs (Łotwa)

6. #9 Andrey Kudryashov (Rosja)

7. #13 Vaclav Milik (Czechy)

8. #2 Artem Laguta (Rosja)

9. #59 Przemysław Pawlicki (Polska)

10. #19 Jurica Pavlic (Chorwacja)

11. #16 Daniel Jeleniewski (Polska)

12. #52 Michael Jepsen Jensen (Dania)

13. #66 Leon Madsen (Dania)

14. #100Andreas Jonsson (Szwecja)

15. #177 Mikkel Bech (Dania)

16. #44 Kacper Gomólski (Polska)

17. Oskar Bober (Polska)

18. Paweł Miesiąc (Polska)

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.