Żużel w Lublinie. KM Cross ogłosił skład do ligowej rywalizacji

W Lublinie żużel wróci w wielkim stylu. Klub Motorowy Cross Lublin ogłosił oficjalnie skład, który w 2017 roku wystąpi w rozgrywkach drugiej ligi żużlowej.

Rolę trenera będzie sprawował wychowanek Motoru Lublin – Dariusz Śledź. Wielu kibiców ucieszy fakt, że nasze barwy po kilku latach ponownie będzie reprezentował – Daniel Jeleniewski, który został wybrany na kapitana drużyny. W sezonie 2017 z koziołkiem na plastronie zobaczymy również wychowanków Stali Rzeszów, którzy w przeszłości reprezentowali lubelskie barwy, a są nimi Paweł Miesiąc i Maciej Kuciapa.

W składzie „Koziołków” w sezonie 2017 zapewne bardzo mocnym punktem będzie były stały uczestnik cyklu Grand Prix, dwukrotny Drużynowy Mistrz Świata z lat 2006 i 2008 – Duńczyk Bjarne Pedersen. Swoje już niemałe umiejętności zaprezentuje w lubelskich barwach także dwóch młodych, perspektywicznych zawodników w osobach Roberta Lamberta z Wielkiej Brytanii oraz Particka Hansena z Danii. Kontrakt na starty w naszej drużynie podpisał również wychowanek Unii Tarnów – Stanisław Burza, na którego duże doświadczenie liczymy nie tylko na torze ale również w parku maszyn.

W kadrze drużyny nie mogło zabraknąć adeptów szkółki żużlowej KM Cross Lublin: Eryk Borczuch, Kamil Brzeziński, Dawid Fils, Maciej Kuromonow, Emil Peroń, Krystian Włodarczyk.

– Jesteśmy przekonani, że wyżej wymienieni zawodnicy są gwarancją wielu wspaniałych emocji na torze żużlowym przy Al. Zygmuntowskich w Lublinie w sezonie 2017 – Czarek Deneka z KM Cross.

Pełny skład drużyny zgłoszonej przez KM Cross Lublin do rozgrywek Polskiej 2. Ligi Żużlowej w sezonie 2017 prezentuje się następująco:

Daniel Jeleniewski
Maciej Kuciapa
Paweł Miesiąc
Bjarne Pedersen (Dania)
Patrick Hansen (Dania)
Robert Lambert (Wielka Brytania)
Stanisław Burza
Eryk Borczuch
Kamil Brzeziński
Dawid Flis
Maciej Kuromonow
Emil Peroń
Krystian Włodarczyk

(fot. mat. prasowe)

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.