Żużel: Eliminacje Złotego Kasku odbędą się w Lublinie

W czwartek na torze przy Al. Zygmuntowskich odbędą się pierwsze w tym roku oficjalne zawody żużlowe w Lublinie. Mowa tu o eliminacjach, które zostały przeniesione z Krosna do Lublina.

 

Turniej eliminacyjny Złotego Kasku odbędzie się w Lublinie. Zawody, które pierwotnie zaplanowane były na 30 marca (czwartek) w Krośnie, decyzją Głównej Komisji Sportów Żużlowych zostały przeniesione na tor przy Al. Zygmuntowskich.

 

Decyzja GKSŻ o przyznaniu organizacji zawodów lubelskiemu klubowi została podyktowana faktem, iż prace modernizacyjne na torze Krośnie przeciągały się. Pomimo oddania toru do użytku, nie było pewności co do stanu nawierzchni. GKSŻ postanowiła nie czekać na próby toru po remoncie i zadecydowała o zmianie gospodarza eliminacji.

 

Wybór padł na Lublin, ponieważ w Kozim Grodzie tor został przygotowany do jazdy już kilkanaście dni temu, a dodatkowo wpływ na decyzję GKSŻ miał fakt, że w miniony piątek na lubelskim stadionie z powodzeniem został przeprowadzony trening punktowany.

 

Lista startowa – Lublin, Al. Zygmuntowskie:

1. Paweł Przedpełski (Get Well Toruń)
2. Krzysztof Buczkowski (MRGARDEN GKM Grudziądz)
3. Grzegorz Walasek (Get Well Toruń)
4. Maciej Kuciapa (Speed Car Motor Lublin)
5. Patryk Rolnicki (Grupa Azoty Unia Tarnów)
6. Bartosz Smektała (Fogo Unia Leszno)
7. Janusz Kołodziej (Fogo Unia Leszno)
8. Edward Mazur (Orzeł Łódź)
9. Dawid Lampart (Stal Rzeszów)
10. Maksym Drabik (Betard Sparta Wrocław)
11. Jakub Jamróg (Grupa Azoty Unia Tarnów)
12. Oskar Bober (Betard Sparta Wrocław)
13. Ernest Koza (Arge Speedwa Wanda Kraków)
14. Daniel Jeleniewski (Speed Car Motor Lublin)
15. Marcin Rempała (Kolejarz Opole)
16. Artur Czaja (Grupa Azoty Unia Tarnów)
R1. Karol Baran (Włókniarz Vitroszlif CrossFit Częstochowa)
R2. Mariusz Fierlej (KSM Krosno)

 

Lubelska eliminacja Złotego Kasku została zaplanowana na godz. 16 w czwartek (30 marca), a bilety na to wydarzenie będą sprzedawane od godz. 12 w kasach stadionu. Bilety będą w cenie: 20 zł – bilet normalny, ulgowy – 15 zł, dzieci do lat 12 będą wchodziły na stadion za darmo pod opieką osoby posiadającej bilet.WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.