ZUS przeleje pieniądze jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia. Kiedy? Terminy wypłat

gotówka pieniądze
Gotówka | fot. Adobe Stock

Zakład Ubezpieczeń Świątecznych zapowiada wypłatę świadczeń jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia. Dotyczy to zarówno wypłat przekazywanych przez listonosza, jak i przelewów, które trafiają na rachunki bankowe.

Emerytura i renta przed świętami Bożego Narodzenia

Seniorzy, których termin płatności świadczenia wypada 25 grudnia, nie muszą się martwić, że zostaną bez pieniędzy na święta. Zakład Ubezpieczeń Społecznych zadbał o to, by emerytury i renty były wypłacone jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia.

Emerytury i renty, z terminem płatności wyznaczonym na 25 grudnia, doręczane przez listonoszy trafią na pocztę 19 grudnia, a przekazywane do banku – 21 grudnia.

Do końca grudnia pieniądze otrzymają także osoby, których termin wypłaty świadczenia przypada na 1 stycznia 2024 r. Już 22 grudnia ZUS przekaże środki na pocztę, a do banku – 28 grudnia.

Kiedy wypłata 500 plus przed świętami Bożego Narodzenia?

ZUS przelewa środki z programu Rodzina 500 plus w jednym z terminów: 2, 4, 7, 9, 12, 14, 16, 18, 20 albo 22 dnia miesiąca. Maksymalnie do tego dnia środki z 500 plus powinny znaleźć się na koncie bankowym rodzica. Jeśli termin wypada w dzień wolny od pracy, to pieniądze zostaną przelane wcześniej – ostatniego dnia roboczego przed tym terminem.

Oznacza to, że rodzice otrzymają środki z 500 plus jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia. Ostatnie przelewy trafią na konta bankowe rodziców w piątek, 22 grudnia.

Zobacz także: 500 PLUS – kiedy wypłaty w GRUDNIU 2023? Sprawdź termin

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.