Zuchwała kradzież o poranku na deptaku. Zaczepili przechodnia, a po chwili uciekli z jego złotym łańcuszkiem

Skradziony złoty łańcuszek
Skradziony złoty łańcuszek | fot. KMP Lublin

Dwóch mężczyzn zaczepiło 26-latka o poranku na deptaku w Lublinie. Po chwili rozmowy wykorzystali okazję i zerwali z jego szyi złoty łańcuszek i uciekli. Dzięki szybkiej reakcji operatora monitoringu i policjantów udało się zatrzymać sprawców.

Kradzież złotego łańcuszka

Do zdarzenia doszło w środę (12.07) nad ranem na deptaku Krakowskiego Przedmieścia w Lublinie. 26-latek został zaczepiony przez dwóch nieznajomych. Mężczyźni zaczęli rozmawiać z mężczyzną.

„Gdy ten się nachylił, jeden z nich wykorzystał okazję i zerwał z szyi złoty łańcuszek. Po wszystkim obaj uciekli. Pokrzywdzony o zdarzeniu telefonicznie powiadomił oficera dyżurnego lubelskiej policji” – mówi nadkom. Kamil Gołębiowski, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

Na miejsce skierowano najbliższy patrol z komisariatu 4. oraz wywiadowców. W działania zaangażowali się również pracownicy monitoringu miejskiego. Dzięki temu już po chwili udało się namierzyć i zatrzymać obu mężczyzn.

„Sprawca kradzieży 29-latek miał przy sobie łańcuszek o wartości kilkuset złotych. Mieszkaniec Lublina usłyszał zarzuty kradzieży zuchwałej i decyzją prokuratora trafił pod dozór policji” – informuje nadkom. Kamil Gołębiowski.

Grozi mu do 8 lat więzienia.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.