ZTM o sytuacji w komunikacji miejskiej: „2/3 pojazdów kursuje z opóźnieniami przekraczającymi 10 minut”

Opóźnione autobusy przez trudne warunki na ulicach Lublina
Opóźnione autobusy przez trudne warunki na ulicach Lublina | fot. Dominik Wąsik

Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie przekazał informacje dotyczące bieżącej sytuacji w komunikacji miejskiej. Z powodu trudnych warunków na ulicach miasta, 2/3 pojazdów kursuje z opóźnieniami.

Opóźnione autobusy i trolejbusy

„Wszystkie pojazdy obsługujące rozkład komunikacji miejskiej wyjechały na trasy z zajezdni. Niemniej z uwagi na sytuację drogową spowodowaną ciągłymi opadami śniegu i wolniejszy ruch, występują opóźnienia w kursowaniu. Około 2/3 pojazdów kursuje z opóźnieniami sięgającymi ponad 10 minut” – przekazała Monika Fisz z ZTM Lublin.

ZTM tłumaczy, że szczególnie trudna sytuacja dotyczy dróg poza terenem gminy Lublin, gdzie komunikacja miejska dojeżdża na teren gmin ościennych.

„Zarządcy tych dróg zostali poinformowani o problemach – czekamy na ich reakcję i ustabilizowanie sytuacji drogowej. W tym momencie problemy z przejazdem występują na linii nr 20 w miejscowości Piotrawin” – informuje Monika Fisz.

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.