Tylko jedno konsorcjum chętne do kontroli biletów w Lublinie

DSC02389 e1453917665731
Kasowanie biletu ZTM w autobusie | fot. Dominik Wąsik

ZTM w Lublinie otworzył oferty w przetargu na firmę, która będzie kontrolować bilety w komunikacji miejskiej. Wpłynęła tylko jedna oferta, a jej wysokość przewyższa zaplanowaną przez urzędników kwotę.

Jak podał Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie, oferta złożona przez konsorcjum firm: Serinus, RR Security Grupa oraz MKK opiewa na kwotę 4 959 360,00 zł brutto. Tymczasem urzędnicy zaplanowali na ten cel 3 585 573,00 zł brutto.

– Sprawdzamy czy złożona dokumentacja jest zgodna z wymogami jakie określiliśmy. Decyzję musimy podjąć w ciągu 60 dni od chwili otwarcia ofert – mówi Anna Zalewska, rzecznik Zarządu Transportu Miejskiego w Lublinie.

Innym rozwiązaniem jest powiększenie budżetu na ten cel. – Przeanalizujemy sytuacje faktyczną pod kątem przedłożonej oferty m.in. możliwości budżetowe Gminy Lublin. Po tej analizie zapadną decyzje np. przekazanie dodatkowych środków do realizacji umowy lub unieważnienie oferty i ogłoszenie nowego przetargu – informuje Paweł Paszko z ZTM.

Czasu na decyzję urzędnicy mają niewiele, ponieważ 14 marca wygasa umowa z radomską firmą Reflex, która aktualnie zajmuje się sprawdzaniem biletów w lubelskich autobusach i trolejbusach.

A co jeśli, nie uda się wybrać firmy, która świadczyła by usługi kontroli biletów? – Nie ma zagrożenia przerwą w usługach kontrolerskich. Posiadamy swoich kontrolerów – osiem osób – wyjaśnia Anna Zalewska.

Więcej kontroli

Od 14 marca 2014 roku kontrolę biletów sprawuje firma Reflex, która posiada 32 kontrolerów. Obecnie jej pracownicy dokonują 72 tys. kontroli rocznie. Zarząd Transportu Miejskiego w ogłoszonym postępowaniu wymaga, żeby tych kontroli było więcej – dodatkowe 500 kontroli w miesiącu, co łącznie daje 78 tys. kontroli rocznie.

Rekordzista

– Rekordzistą wśród gapowiczów jest mężczyzna lat 46. Ma 237 mandatów, zadłużenie wynosi 54 404, 50 zł (w tym odsetki 12 267,20 zł). Pan nie posiada zameldowania od 10 lat. Trzykrotnie był oddany do komornika w celu przeprowadzenia egzekucji. Komornik umorzył postępowania ze względu na bezskuteczność egzekucji. Dwukrotnie skierowano na policję wniosek z żądaniem ścigania – informuje Zalewska.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.