Lublin kupi nowe przegubowe autobusy

Autobus przegubowy linii 10 MPK Lublin | fot. Dominik Wąsik

Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie właśnie ogłosił przetarg na zakup dziewięciu nowych, przegubowych autobusów miejskich.

 

To już kolejny w ostatnich tygodniach przetarg ZTM na zakupy nowego taboru. Tym razem chce kupić dziewięć przegubowych autobusów miejskich, które będą miały silnik spełniający wymagania normy emisji zanieczyszczeń Euro VI. Będą to pojazdy przegubowe, niskopodłogowe, monitorowane, przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

 

Pojazdy nie mogą być starsze niż 12 miesięcy i nieeksploatowane. Muszą być wyposażone we wszystkie elementy zawarte w specyfikacji, w tym m.in. bramki do liczenia pasażerów, możliwość płatności kartą w biletomacie czy porty USB do ładowania urządzeń mobilnych.

 

– Dodatkowo przy wyborze oferty będzie brane pod uwagę kryterium wyposażenia pojazdu w system ognisk fotowoltaicznych – informuje Monika Fisz z ZTM Lublin.

 

Autobusy będą dedykowane do obsługi m.in. linii nr 55, a ich użytkowaniem zajmie się przewoźnik MPK Lublin.

 

Zakup autobusów przegubowych jest jednym z komponentów projektu unijnego „Rozbudowa i udrożnienie sieci komunikacji zbiorowej dla obszaru specjalnej strefy ekonomicznej i strefy przemysłowej w Lublinie” realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020.

 

Po Lublinie jeździ dziś prawie trzysta autobusów miejskich, z których większość obsługuje MPK Lublin. Poza tym część linii obsługują Warbus, Lubelskie Linie Autobusowe i Traf–Line, oraz konsorcjum Irex/Meteor.



2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.