Alarm24: Kierowca autobusu linii 79 woził pasażerów z wybitą tylną szybą (zdjęcia)

Autobus należący do przewoźnika Lubelskie Linie Autobusowe w czwartkowy poranek na linii 79 przewoził pasażerów niesprawnym pojazdem. Miał wybitą tylną szybę.

 

O tym fakcie poinformował nas Czytelnik Artur, który w czwartek przed godz. 7 zauważył, że autobus linii 79 wozi pasażerów z wybitą tylną szybą. Pojazd należy do przewoźnika Lubelskie Linie Autobusowe, który od 21 lipca 2016 r. na liniach 12, 33, 39, 55, 78, 79, 85 i 912. wozi mieszkańców na zlecenie Zarządu Transportu Miejskiego w Lublinie.

 

Po tym fakcie skierowaliśmy zapytanie do ZTM w Lublinie. – O godz. 7.07 otrzymaliśmy informację o problemach technicznych pojazdu linii nr 79. Niezwłocznie nasze służby kontrolne potwierdziły zgłoszenie. Autobus został zatrzymany i wyłączony z ruchu. Został też wysłany pojazd zastępczy, który zrealizował przedmiotowy kurs z opóźnieniem – informuje Monika Fisz, rzecznik Zarządu Transportu Miejskiego w Lublinie.

 

Dlaczego szyba została wybita? Z relacji kierowcy wynika, że rozpoczynając kurs pojazd był sprawny technicznie, a uszkodzenie szyby musiało nastąpić w trakcie jazdy, czego kierowca nie zauważył.

 

– Przewoźnik został zobowiązany do przeprowadzenia postępowania wyjaśniającego. Do oceny sytuacji niezbędna będzie analiza zapisu monitoringu. W związku z tym, obecnie nie jesteśmy w stanie podać przyczyny wybicia szyby – dodaje Fisz.

 

Jak informuje ZTM przewoźnik został zmuszony do przeprowadzenia szkolenia z kierowcami na temat zachowania się w sytuacjach „awaryjnych”.

 

Na szczęście podczas kursu żadnemu pasażerowi nic się nie stało.

Zdjęcia | Czytelnik Artur2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.