Zrywał łańcuszki kobietom. Policjanci zatrzymali 17-letniego złodzieja

złodziej łańcuszek
Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Policjanci zatrzymali 17-letniego mieszkańca Lublina, który dokonał 5 kradzieży łańcuszków. Podbiegał do kobiet od tyłu i zrywał im z szyi złote łańcuszki.

W czwartek policjanci z Wydziału Kryminalnego z KMP w Lublinie wspólnie z kryminalnymi z II komisariatu zatrzymali 17-letniego mieszkańca Lublina.

Według ustaleń policjantów, nastolatek na pod koniec sierpnia i na początku września na ul. Probostwo, Kalinowszczyzna, Szkolnej i Sierocej w Lublinie zerwał z szyi pięciu kobiet złote łańcuszki o wartości ponad 3 tys. zł.

– Podczas kradzieży na ul. Sierocej pomagali mu dwaj kompani w wieku 18 i 19-lat, którzy zostali zatrzymani w połowie września – mówi Kamil Karbowniczek z lubelskiej policji.

Młody mieszkaniec Lublina trafił do policyjnego aresztu. Okazało się, że przebywa na niepowrocie z młodzieżowego ośrodka wychowawczego.

Wczoraj 17-latek usłyszał zarzuty. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Jak ustalili policjanci młodzieniec w przeszłości wchodził już w konflikt z prawem. Na swoim „koncie” ma kradzieże i rozbój. W piątek został doprowadzony do jednego z młodzieżowych ośrodków wychowawczych na terenie województwa podkarpackiego.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.