Zrób zakupy w piątek. W weekend 15 i 16 sierpnia sklepy będą zamknięte. Biedronka, Lidl, Kaufland, Żabka

sklep biedronka kasa
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Biedronka

Z uwagi na święto przypadające w sobotę 15 sierpnia i niedzielę niehandlową 16 sierpnia przez cały weekend sklepy będą zamknięte. Zrób zakupy w piątek. Biedronka, Lidl, Kaufland, Żabka.

W nadchodzący weekend – 15 i 16 sierpnia – zamknięte będą sklepy, galerie i centra handlowe przez dwa dni. Zakupów nie zrobimy ani w sobotę ani w niedzielę. W tym tygodniu niezbędne zakupy musimy zrobić najpóźniej w piątek wieczorem, ponieważ w sobotę 15 sierpnia wypada dzień ustawowo wolny z uwagi na święto państwowe. Dodatkowo, sklepy są nieczynne w niehandlową niedzielę, 16 sierpnia.

Sklepy otwarte 15 sierpnia i 16 sierpnia mogą być tylko wtedy, gdy są prowadzone przez ich właścicieli. Wyjątkiem są również miejsca, gdzie pracownicy pracują na umowę zlecenie, a nie na umowę o pracę. I tak zakupy zrobimy np. w sklepach sieci Żabka, Lewiatan lub osiedlowych sklepach. Zakupów natomiast w tych dniach nie zrobimy w sklepach sieci Biedronka, Lidl, Kaufland, Auchan, Carrefour, Aldi.

Zakaz handlu w święta nie dotyczy stacji benzynowych, w których można kupić nie tylko paliwo, ale też artykuły codziennego użytku. Nie dotyczy też aptek, barów, restauracji czy hoteli.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.