Zorza polarna nad regionem. Wpatrujcie w niebo!

zorza

Według serwisów astronomicznych nad biegunem północnym powstaje gigantyczna zorza polarna. Zorza zaobserwować można było już nad Łodzią i pod Warszawą. Nie wykluczone jest, że i w regionie będzie można wypatrzeć zjawisko na niebie.

Zorza polarna w Polsce jest widoczna na północnych krańcach kraju. W Lublinie i regionie są szanse, że efekt na niebie będziemy mogli zaobserwować już dzisiaj późnym wieczorem i nocą. By dostrzec zorzę należy obserwować niebo na północy. Możemy spodziewać się pojaśnienia północnego nieba oraz dostrzec kolorów zorzy.

Zorze powstają podczas wybuchów na Słońcu, kiedy w przestrzeń kosmiczną wyrzucana jest materia. Gdy dociera ona do ziemskiego pola magnetycznego, możemy obserwować zorzę polarną.

fot. sxc.hu

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.