Żółty pył na samochodach i oknach w maju. Wiemy, co to jest!

Żółty pył na samochodach i oknach w maju. Wiemy, co to jest!

Od kilku dni charakterystyczny żółty pył jest niemal wszędzie. Pokryte są nim karoserie samochodów, parapety, chodniki oraz inne przedmioty znajdujące się w jego zasięgu. Co jest źródłem żółtego pyłku?

Żółty pył z drzewa

Myjnie samochodowe od kilku dni przeżywają prawdziwe oblężenie. Kierowcy masowo udali się do nich po tym, gdy na karoseriach i szybach aut osiadł zagadkowy żółty pył. Uspokajamy, to nic niebezpiecznego.

Źródłem żółtego pyłku jest sosna, która corocznie między początkiem maja a połową czerwca zaczyna okres pylenia. W tym sezonie pylenie jest znacznie intensywniejsze niż zazwyczaj, ponieważ mieliśmy kilka naprawdę ciepłych, suchych i słonecznych dni.

Auta lub przedmioty, które znajdowały się pod drzewami lub w ich pobliżu, pokryte zostały najgrubszą warstwą pyłku. Wystarczy umyć auto lub okna, by pozbyć się żółtego pyłu.

Zdjęcie

Wideo

6 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. A ja myślałam że to nadmiar nektaru. Hmmm całe życue nowe rzeczy

  2. Wcale nie. To pozostałości po hemitrails. Unia i USA zintensyfikowały naloty na Polskę, bo pis nie chce przyjąć uchodźców. Zupełnie jak kiedyś było ze stonką. 😉

  3. mieszkam w centrum miasta.w promieniu kilku kilometrów nie ma żadnej sosny.a pyłu aż grubo.

    1. Wiatr przenosi, wystarczy że 10 km od Ciebie będzie las i gotowe…

  4. W maju oprócz sosny pyli dąb, buk, grab, jesion, bez, mniszek lekarski, rzepak i wiele innych…!
    Na odczulanie i kaszel polecam robić syrop z młodych pędów sosny z pylnikami. Zrywamy tego cały słój i zasypujemy cukrem. Sprawdzone naturalne świetne działanie!